Specialized chce vítězit. Věří slečnám Frei a Stigger

Tak to jsou posily, jak se patří! Tým Specialized dal šanci dvěma mladým bikerkám, které ale už teď šlapou na paty absolutní špičce

Po odchodu několikanásobné mistryně světa Anniky Langvad z továrního tým Specialized bylo jasné, že musí někdo nahradit její místo. A to se vším všudy, tedy s výsledky i perspektivou opanovat stupně nejvyšší. A manažerům amerického Specializedu se povedlo splnit tento úkol na výbornou!

Pro letošní sezónu totiž angažoval dvě mladé talentované bikerky, jednu ze země helvétského kříže, druhou z podhůří tyrolských Alp. Tou „zkušenější“ je třiadvacetiletá Sina Frei, její týmovou kolegyní se stala vloni dvacetiletá Laura Stigger.

Sina Frei má za sebou krátkou, ale úspěšnou první sezónu mezi elitními ženami. Na světovém šampionátu v Leogangu skončila na 4. místě, na ME o jedno místo níž. Potvrdila tak pozici nejlepší švýcarské ženy a opět naznačila svůj velký potenciál.

Přitom tato drobná, pouze 151 cm vysoká závodnice se kolu začala věnovat až ve 12 letech, a až o 5 let později si připsala svůj první větší úspěch, kterým byl domácí titul v horských kolech, na silnici i cyklokrosu.

Uplynulé dvě sezóny hájila barvy dámského uskupení GHOST Racing, vzhledem k jejím výsledkům se dalo očekávat, že se objeví na soupisce některého z nejsilnější světové čtveřice: Scott, Trek, Cannondale nebo Specialized.

Druhým dámským esem je supertalent rakouské cyklistiky Laura Stigger. Ve svých dvaceti letech má na svém kontě už mimořádnou sbírku cenných kovů a duhových dresů, jak z biků, tak i ze silnice. Výjimečný double se jí povedl v r. 2018, kdy během dvou týdnů získala titul mistryně světa na silnici, následně v horských kolech.

Předloni Laura přestoupila z juniorské kategorie do U23 a hned ve své premiéře v této kategorii dojela na MS druhá právě za Sinou Frei.

V loňském zkráceném SP využila možnosti postaršení a rovnou se přihlásila do Elity! V obou novoměstských závodech zaskočila téměř všechny své starší soupeřky, když dojela celkově pátá! To už dokázala porazit i Sinu Frei! Souboj o světový titul na domácí půdě ji překazila nemoc.

Obě bikerky se v současné době připravují na týmovém soustředění v Jihoafrické republice a jako první ostrý start mají naplánovaný etapový závod Cape Epic.

Ještě se sluší dodat, že dvě zástupkyně něžného pohlaví ve Specialized Racing týmu doplňují dvě hvězdná jména z řad zkušených mužů: jsou to úřadující mistr světa Francouz Jordan Sarrou a charismatický Ital Gerhard Kerschbaumer.

 

 

b
Foto: Michal Červený (fotograf týmu Specialized Racing)

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková