Mona Mitterwallner podepsala smlouvu v týmu Cannondale Factory

Další přestupová novinka…

Mladá rakouská závodnice Mona Mitterwallner patří bezpochyby k největším talentům a nadějím světové cyklistiky. Devatenáctiletá bikerka závodila prvním rokem v kategorii do 23 let a hned si připsala vítězství všude, kde se postavila na start. Její fenomenální sezóna má krásný výčet: vítězství ve všech šesti závodech Světového poháru XCO 2021, vítězství v národním šampionátu, na mistrovství Evropy i světa.  Kdo ví, co by předvedla na letních OH v Tokiu, kam byla nominovaná její starší krajanka Laura Stigger.  

Tou nejsladší tečkou za sezónou bylo ale vítězství na světovém šampionátu v maratonu v kategorii elite na náročné trati na italském ostrově Elba. Na startu mezi největší favoritky patřila, ale že by dokázala ovládnout závod v délce 90 kilometrů? To by si nikdo netipl. Nakonec dorazila do cíle v čase 4 hodiny 48 minut s náskokem 2 minut na dvojnásobně starší Polku Maju Wloszczowskou.

Mona Mitterwallner dosud hájila barvy týmu TREK-Waude a v podstatě bylo jasné, že pro příští a o rok kratší olympijský cyklus, jež vyvrcholí v Paříži v r. 2024 si ji pod svá křídla bude chtít stáhnout některý z velkých elitních týmů.

A právě dnes odpoledne Mona ohlásila své nové působiště, smlouvu podepsala s týmem Cannondale Factory Racing. Ten byl dosud bez ženského zastoupení.

“Když se ohlédnu zpět, vidím naprosto neuvěřitelnou sezonu 2021 s týmem Trek Vaude. Nebylo snadné dosáhnout toho, co jsme letos dokázali ve všech směrech. Tento rok pro mě zůstane rokem osobního růstu. Děkuji Trek Vaude za to, že byl tento rok součástí mé cesty, každý hrál svou vlastní roli v tom, abych byla úspěšnější! Nyní se těším a jsem víc než nadšená a šťastná z toho, co přijde příště,” zní v jejím příspěvku na sociálních sítích.

„Je m ctí a jsem velmi hrdá na to, že jsem se stala součástí týmu Cannondale Factory. Vím, že je to tým, který mě nejen může podpořit při dosahování mých ambiciózních cílů, ale také se může stát mým dlouhodobým partnerem,“ těší se droboučká rakouská bikerka, ke které bude v nadcházející sezóně upřená velká pozornost. Smlouvu má samozřejmě podepsanou do r. 2024, kde by se měla postavit na svůj první olympijský start.

 


Zdroj: TZ
Foto: Salva Moreno

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková