Králem cyklistiky za rok 2021 je Ondřej Cink

Biker Ondra Cink ovládl anketu Král cyklistiky, v hodnocení jednotlivých disciplín se prosadily cyklokrosařka Kristýna Zemanová, bikrosařka Eliška Bartůňková a dráhařka Gabriela Bártová, která se zároveň stala juniorkou roku

Včera večer byl v pražském areálu PVA Expo Letňany vyhlášen 57. vítěz ankety Král cyklistiky. Celkem 70 hlasujících z řad trenérů, funkcionářů ČSC a novinářů, vybralo jako nejlepšího cyklistu roku 2021 bikera Ondřeje Cinka. Po Jaroslavu Kulhavém, Michalu Prokopovi a Romaně Labounkové je Ondřej čtvrtým zástupcem horských kol v této prestižní anketě.

Druhý skončil další biker Tomáš Slavík, úřadující mistr světa ve fourcrossu, třetí skončil silničář Zdeněk Štybar, jenž dojel sedmý v silničním závodě na mistrovství světa v Belgii.

“Král cyklistiky je pro nás cyklisty a sportovce něčím prestižním, takže určitě jsem rád za to vítězství, že alespoň jednou tu korunku získám. Rozhodně mě to moc potěšilo a byla to taková ta třešnička za tou vydařenou sezonou. Musím říct, že jsem zároveň i trochu překvapený, protože jsem čekal Tomáše Slavíka. Vždy mi přišlo logické, že mistr světa je pak i Králem cyklistiky. Proto jsem překvapený, ale moc si toho vážím a jsem rád,” řekl jedenatřicetiletý člen stáje Kross Orlen, který převzal vedle nově zhotovené koruny také symbolický klíč od vozu Škoda Enyaq iV, který bude moct v tomto roce používat a také VIP členství do pražského Aquapalace. 

Bikrosařka Eliška Bartůňková přebírá ocenění od Michala Prokopa

Čeští cyklisté na světových a evropských šampionátech posbírali v loňském roce celkem 23 cenných kovů.

Ve vyhlašování jednotlivých discpilín už se mezi nejlepšími prosadily i ženy. Nejlepší cyklokrosařskou se stala osmnáctiletá Kristýna Zemanová, úřadující mistryně republiky, vicemistryně na silnici, sedmá žena nedávného světového šampionátu v cyklokrosu ve Fayetteville.

Nejlepší juniorkou byla vyhlášena dráhařka Gabriela Bártová, která získala na juniroském mistrovtsví světa v Káhiře bronzovou medaili ve vylučovacím závodě. Hned dvě prvenství uzmul Radovan Štec, a to jako nejlepší dráhař i junior.

V bikrosu, stejně jako vloni vévodila talentovaná Eliška Bartuňková, bronzová medailistka v kategorii do 23 z bikrosového Mistrovství Evropy, které se konalo v belgickém Heusden-Zolderu.

Sálovou cyklistiku ovládl Jakub Mašek, trial Tomáš Vepřek a paracyklistiku Patrik Jahoda.

Čestmír Kalaš, patnáctý člen síně slávy při rozhovoru v kavárně pro hosty

Do Síně slávy byl v pořadí jako patnáctý člen nově přijat bývalý závodník a později i reprezentační trenér a předseda komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky Čestmír Kalaš. Je rovněž zakladatelem renomované firmy na výrobu cyklistických dresů Kalas Sportswear, která už má dnes světový věhlas, protože obléká kromě českých reprezentací i národní tým Velké Británie nebo silniční stáj Alpecin-Fenix s hvězdou Mathieu van der Poelem.


Král cyklistiky 2021

 
1. Ondřej Cink (MTB – cross country)

2. Tomáš Slavík (MTB – fourcross)
3. Zdeněk Štybar (silnice)


Vítězové jednotlivých disciplín:

Silnice: Zdeněk Štybar

MTB: Tomáš Slavík

Dráha: Radovan Štec

Cyklokros: Kristýna Zemanová

BMX: Eliška Bartuňková

Trial: Tomáš Vepřek

Sálová cyklistika: Jakub Mašek

Handicapovaní cyklisté: Patrik Jahoda

Junior roku: Radovan Štec

Juniorka roku: Gabriela Bártová

Síň slávy: Čestmír Kalaš

 

Zdroj, foto: TZ, Jan Němec

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková