Specialized představil nové přilby AMBUS 2 a CAMBER

Dvě nové helmy amerického výrobce v moderním designu – do trailu i dál

Americký Specialized opět překvapil. Přichází se zcela novými přilbami modelového roku 2022. Přestože jejich názvy nejsou pro fanoušky značky ničím novým, jejich vizuál překvapí. A dovolíme si tvrdit, že hodně příjemně! Seznamte se s modely AMBUS 2 a CAMBER.

Zatím co pojem AMBUS má u Specialized v segmentu helem své pevné místo, jméno Camber bylo oživeno poté, co se dříve používalo pro jedno celoodpružené trailové kolo této značky.

Pro model AMBUS i CAMBER platí jedno: jde o helmy moderního nového designu, který Specialized poprvé použil u Modelu Tactic, představeném na podzim loňského roku.

Specialized AMBUSH 2

V případě modelu AMBUS výrobce zmiňuje redesign, s cílem vylepšit ventilační otvory a jejich tvar a také zlepšit integraci brýlí.

Helma je určená zejména pro příznivce drsnějšího ježdění ať už trailového, endurového, či bikeparkového.

 

O vylepšenou ventilaci se dle výrobce zaslouží hluboké vnitřní kanály v kombinaci s hladkým pevným hledím, obojí ovlivňuje proudění vzduchu kolem hlavy.

Konstrukce helmy Ambush je tvořena dvěma různými tvrdostmi EPS pěny, které jsou vstřikovány do vnějšího skeletu a tvoří pevnou konstrukci helmy. Ve spodní části helmy je tato pěna chráněna rovněž pevnou skořepinou, do které je integrovaný stahovací mechanismus v podobě zadního kolečka.

Pro ochranu tu slouží i systém MIPS, který snižuje rotační síly působící na mozek při nárazu. Ambush 2, stejně jako jeho předchůdce, používá MIPS-SL.

Nová helma Ambusch 2 váží ve střední velikosti 360 g, bude k dispozici ve více barevných provedeních a třech velikostech. Její cena přitom zůstává na úrovni předchozího modelu 5000,- Kč.

 

Specialized CAMBER

Stejně jako u předchozího modelu, navrhli vývojáři Specialized helmu Camber s ohledem na pohodlí, styl a ventilaci. Umístěním větracích otvorů a celkovým tvarem působí podobnou siluetou jako Ambush 2.

Skořepina helmy je hodně hluboká a chrání nejenom spánky ale především i zátylek.

Celkově působí helma robustním dojmem, ale díky chytře vymyšleným předním větracím otvorům dokáže v kombinaci s dalšími postranními otvory a vnitřními kanály Camber nabídnout dostatečné odvětrání.

Je k dispozici v pěti velikostech, od extra malých po extra velké, výrobce tak myslí i na děti, jež odrostly dětským helmám. Cílem je nabídnout tuto helmu pro všechny, od juniora až pro dravého bikera.  

Camber je vybaven systémem MIPS, byť v základní variantě. Pro optimální usazení slouží stahovací kolečko Headset SX-dial fit. Helma má pevný integrovaný kšilt, který jednak chrání před slunečním svitem, ale také dle výrobce optimalizuje proudění vzduchu.

Specialized uvádí pro střední velikost váhu 370 g . Nabídka potěší, Camber je k dispozici v sedmi barevných variantách.

Kompletní přehled nových přileb i informace o dostupnosti najdete na stránkách specialized.com.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková