Sportovní brýle Adidas-pro výkon i styl. Zajímavosti z nové kolekce 2022

Společnost Adidas se pochlubila brýlemi pro intenzivní výkony na kole, v běhu, při lezení, ale i aktivní pohodáře, co chtějí mít styl

Adidas Sport eyewear je prémiová značka sportovních brýlí, které jsou od samého počátku výroby tvořeny v úzké spolupráci se sportovci pro sportovce. Co je pozitivní, že se jako jedny z mála brýlí ze sportovního segmentu vyrábí v Evropské unii, konkrétně v rakouském Linci a to už od roku 1991.

A kdo jiný by měl mít cit pro výběr správných sportovních brýlí než ti, pro které se sport stal hlavní obživou? Brýle Adidas Sport jste tak mohli vidět u řady největších světových hvězd, z cyklistiky například u silničářů Nairo Quintany nebo Alejandra Valverdeho, před pár lety je v boji za pódiovým umístěním ve SP vozila bikerka Jolanda Neff.

Nyní se na trh, díky českému zastoupení, jež nově zajišťuje společnost Schindler, dostává nová kolekce pro sezónu 2022.

Pár let nazpět zdobily tváře těchto cyklistických hvězd brýle s logem adidas

V nabídce jsou dvě edice slunečních a dioptrických brýlí. První nese výmluvný název adidas Sport a soustředí se na kvalitní brýle určené pro sportovce. Druhou řadu tvoří stylové módní brýle s lehce rozpoznatelným trojlístkovým logem a progresivním designem – adidas Originals.

Řada Sport, která má oslovit jak cyklisty, tak i ostatní outdoorové sportovce je rozdělena ještě do dalších tří modelových řad:

  • Competition – tyto brýle jsou zaměřené na nejnovější technologie a komfort při výkonu
  • Performace – řada, která se soustředí na technologie a všestranné využití
  • Active – brýle, jenž kombinující styl a technologie a jsou vhodné na nošení za každé situace.

Top sportovní řada Competition je díky systému odvětrávání vhodná pro všechny druhy sportu, rychlý výměnný systém čoček a nastavitelné nosní polštářky poskytují dodatečné pohodlí pro jasné vidění za každého počasí. Využívá řadu drobných vylepšení, jako je nový design bočnic, díky kterému společně s protiskluzovou úpravou brýle perfektně drží i při otřesech v terénu. Důležitým parametrem, který posuvá komfort při používání je nastavitelný nosník s drážkami na odvod potu. 

Brýle z řady Performance mají kvalitní odvětrání a v kombinaci s lehkým a pružným obloukovým rámem TR 90 a nastavitelnými nosními polštářky zaručují pohodlné nošení.  Pro všechny kategorie platí i vylepšení vlastností čoček.

Použité čočky HDC jsou určeny k jemnému doladění světelného spektra pomocí speciálních barviv. Zrcadlová úprava zvyšuje barevnost i kontrast a zároveň snižuje oslnění. Čočky jsou navrženy tak, aby zvýraznily barvy tam, kde je oko nejcitlivější na detaily, což na oplátku pomáhá zvýšit výkon a bezpečnost při různých světelných podmínkách.

V řadě Active jde o pohodlí a styl. Za každé situace. Tyto brýle jsou založeny na nejprodávanějších tvarech. Brýle, resp. obroučky jsou pohodlné, ale i odolné a jsou dokonalou kombinací výkonu a stylu. Pohodlné, odolné a módní: tyto obroučky jsou ideální při sportu i po něm.

Optimalizované polarizované sluneční čočky chrání před nejintenzivnějšími formami oslnění, zároveň jsou schopny zobrazit všechny formy světla. Není třeba sluneční brýle sundávat, abyste si mohli při aktivitách přečíst různé typy obrazovek a monitorů.

 

Podrobné informace o kompletní kolekci najdete na stránkách českého zastoupení brandu adidas Sport eyewear.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková