V Táboře byla otevřena moderní značková prodejna KALAS Sportwear

Český výrobce špičkového cyklistického oblečení překvapil novou kamennou prodejnou

Česká značka Kalas, specialista na cyklistické oblečení s vlastním designem nerada nechává své příznivce delší čas bez nějakého překvapení. Ať už jde o pravidelné novinky v nabídce, limitované série, propojené s uměním nebo charitativním projektem, podporou celonárodní kampaně 1,5 metru.

Společnost, jež má sídlo i svou výrobu a sklady v Táboře přichází s dalším počinem. Minulý týden byla slavnostně otevřena nová moderní prodejna Kalas Sportwear přímo v areálu táborské výrobny.

Na prodejní ploše o výměře 100 metrů čtverečních tak můžete vidět na jednom místě komplexní sortiment oblečení. S přilehlým skladem má Kalas ihned k dispozici kolem 50 000 produktů.

A to není vše, pozornost návštěvníků zajisté přilákají i dvě cyklisticky orientované expozice, které úzce souvisí se značkou KALAS.

Nakupování bude i jedinečný zážitek. Zákazníci se mohou těšit na příjemné estetické prostředí, široký výběr zboží a možnosti zpříjemnit si nákup lahodnou kávou či prohlídkou zajímavých fotografií a zarámovaných dresů.

„Těší nás, že v této prodejně zákazníkům můžeme představit kompletní sortiment produktů, včetně našich nejnovějších kolekcí a inovativních novinek, a pevně věřím, že nový koncept prodejny se bude líbit. Cílem bylo vytvořit jedinečný prostor, ve kterém se každý návštěvník bude cítit příjemně, a bude moci v klidu vybrat a vyzkoušet si naše cyklistické oblečení,“ uvádí výkonný ředitel společnosti KALAS Josef Filip.

Tábor – domov cyklokrosu, domov Kalas

Město Tábor je úzce spjato s cyklokrosem. Od roku 2001 se na táborské cyklokrosové trati konala tři mistrovství světa a dva evropské šampionáty, při nichž se čeští závodníci a závodnice prali o medaile a duhové dresy.

Součástí prodejny je tedy i expozice oslavující úspěchy českého cyklokrosu z velkých mezinárodních akcí na táborské trati. Ikonické fotografie, duhový dres nebo zlatá medaile z roku 2001 – to vše si budou moci návštěvníci prodejny zblízka prohlédnout a částečně prožít onu elektrizující atmosféru z dění táborských cyklokrosů.

Mezi fotografiemi a zarámovanými dresy bude k vystavení i originální dílo věhlasného českého výtvarníka Lukáše Tomka známého z dua Tomski & Polanski, který často tvoří obrazy s cyklistickou tématikou.

Svým typickým symbolistickým vyjádřením spojil město Tábor, cyklokros a Kalas. K dostání budou jak samotné umělecké tisky, tak i trika, mikiny nebo bidony s tímto jedinečným motivem.

 

 

Kolo mistra světa

Jedním z nejvýznačnějších závodníků, který již 5 let hájí barvy svého týmu v oblečení české značky KALAS, je Mathieu van der Poel. Nizozemský všestranný závodník sbírá triumfy napříč třemi disciplínami, jakými jsou cyklokros, silnice a horská kola, přičemž na svůj první titul mistra světa dosáhl v cyklokrosu právě na táborské trati v roce 2015.

Od té doby posbíral vavříny na tak významných podnicích, jakými jsou klasiky Kolem Flander, Amstel Gold Race nebo prvenství v etapách na prestižních závodech Tour de France a Giro d’Italia. Na výjimečnost Mathieu van der Poela odkazuje jeho cyklokrosové kolo, které bude v prodejně vystaveno stejně jako několik působivých fotografií z jeho dosavadní kariéry.

 

Prodejna je snadno přístupná z dálnice vedoucí z Prahy do Českých Budějovic a nachází se necelé 3 km od dálničního sjezdu 79. Do značkové prodejny KALAS můžete zamířit i na kole a svá kola pohodlně opřít o pogumované cyklostojany.

Najdete ji v ulici Měšická 276, v Táboře. Otevírací doba je od pondělí do pátku, v čase 8-15:30, ve středu je prodloužená otvírací doba až do 17 hodin.

 

Zdroj: Kalas.cz

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková