Brilon Racing nově jako UCI Team. Jedničkou je Kristýna Zemanová, v TOP ten ale chtějí bodovat i její týmové kolegyně

Kvartet žen ve složení Zemanová, Vaníčková, Hladíková a Jeřábková vstupuje do letošní cyklokrosové sezóny s velkými plány a pod křídly prestižního UCI Teamu

Dva dny po úspěšném zahájení cyklokrosové sezóny u našich německých sousedů, kdy se Kristýna Zemanová a Václav Ježek ml. umístili na bronzových příčkách, proběhla v sídle společnosti Brilon, generálního sponzora známého mladoboleslavského týmu tisková konference. Uskupení Brilon Racing totiž přichází s novinkou – nově má statut UCI Teamu.

“Chceme našim členům vytvořit výhodnější podmínky v zázemí a také lepším způsobem propagovat naše partnery a sponzory. Další věcí jsou otevřenější dveře na velké silniční závody. Myslím, že jsme dali dohromady zázemí srovnatelné se špičkovými belgickými týmy,” představil novinku manažer celku Josef Hladík. 

„Závodní tým Brilon vznikl v roce 2007, kdy elitním závodníkem byl Václav Ježek, s kterým se tým zakládal a který je v současnosti trenérem. Postupně se tým rozrůstal a přeměnil na mládežnický, v současné době má přes 60 členů, z toho 40 aktivně závodících,“ doplnil historii.

Účast se z republikové úrovně posunula i na pole mezinárodní, závodníci v červeno-černých barvách Brilonu jsou vidět napříč různými cyklistickými disciplínami: úspěchy sbírají na silnici, v cyklokrosu i na horských kolech.

V sestavě jsou úspěšné závodnice: úřadující mistryně republiky a sedmá žena z loňského světového šampionátu v kategorii U23 Kristýna Zemanová, osmnáctiletá Kateřina Hladíková, která v loňském roce dokázala mezi juniorkami vybojovat ve SP dvakrát třetí a na táborské trati čtvrté místo. Tuto dvojici doplní Barbora Jeřábková, která bude stejně jako její týmové kolegyně startovat v kategorii do 23 let. Základní kvartet doplňuje stříbrná z domácího mistrovství Tereza Vaníčková.

Josef Hladík a Václa Ježek, dva důležití muži Brilon Racing Temu

Cíle týmu jsou hodně vysoké. „Míříme na mistrovství světa, Evropu i svěťáky. Reálnou ambicí týmu je přivézt alespoň jednu medaili ze závodu světového poháru a umístění do pátého místa na mistrovství Evropy a mistrovství světa. Prvním vrcholem bude světový pohár v Táboře koncem října, pak ME v Namuru a vše bude směřovat k mistrovství světa,“ říká Václav Ježek, který se v trenérské roli pohybuje už spoustu let. Závodníci se samozřejmě představí v domácím poháru Toi Toi Cupu, čeká je tradiční vánoční turné v Beneluxu.

” Už dlouho jsme jako Česká republika žádnou nepřivezli, takže bychom to rádi prolomili. Kristýna a Véna tomu jdou naproti, věříme, že by se to mohlo podařit. Kiki našla klíč k tréninku, umí o sobě přemýšlet, přesně ví, co udělat proto, aby byla dobrá a jde si za tím,” věří v úspěch svých svěřenců Ježek, který právě v den konání tiskové konference oslavil pětačtyřicáté narozeniny.

Týmová jednička Kristýna Zemanová (vlevo) s Terezou Vaníčkovou

Kristýna zahájila sezónu závody kategorie C2 a dvakrát vystoupila na bronzový stupeň. “Cítila jsem se dobře, i když byly mezi mnou a prvními dvěma závodnicemi velké rozdíly. Závody ale byly dost brzo, cyklokrosových tréninků jsem zatím taky moc neabsolvovala, silniční sezonu jsem ukončila 3. září a od té doby jsem na cyklokrosovém kole seděla asi 3x. Není ale prioritou být dobrá v září, ale až na vrcholy sezony.”

Léto jsem si cyklisticky užila, jezdila jsem ho celé na kole, takže příprava byla kvalitní a doufám, že vše půjde správným směrem. Cíle na letošní sezónu-doma určitě zopakovat úspěchy té minulé a pokud možno vylepšit výsledky zahraniční.

Tým se už tento víkend představí na domácí půdě a to doslova, v rámci 4.ročníku Brilonkrosu, který se jede lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi. Pak už se rozjede domácí Toi Toi Cup a to 28.9. prvním závodem na tradičním místě v Holých Vrších.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková