Proč vyrazit na FOR BIKES? Zajímavosti a zábava pro profesionály, rodiny s dětmi i začínající cyklisty

Setkání s osobnostmi cyklistiky i možnost otestovat novinky mnohých značek – i na to láká pořadatel letošního veletrhu FOR BIKES

Veletrh cyklistiky FOR BIKES bude už potřinácté unikátní přehlídkou nových modelů kol i kompletního cyklo sortimentu tuzemských a zahraničních značek.

Během tří dnů (24.3.-26.3.) přinese pro návštěvníky také bohatý doprovodný program – a to pro celou rodinu. Ve čtyřech halách výstaviště čekají na návštěvníky veletrhu nákupy cyklo sortimentu, novinky a trendy oboru, nebudou chybět autogramiády, besedy.

Osobnosti FOR BIKES

Na výstavišti uvidí návštěvníci nejen modely kol od tuzemských i zahraničních značek, ale také mnoho osobností nejen z cyklistického světa. Do PVA EXPO PRAHA zavítají například ambasador veletrhu Jiří Ježek, Jan Valenta, Ján Svorada, Jan Pirk, Petr Marek, Viktor Zapletal, Tomáš Bábek a na stánek BESIP dorazí legendární moderátor Jan Rosák.

Chybět nebude ani doprovodný program. V kavárně Haly 2D proběhne první den veletrhu v 11 hodin slavnostní zahájení, kterého se zúčastní ambasadoři Ján Svorada, Jiří Ježek, Jan Pirk, Petr Marek, Viktor Zapletal a Tomáš Bábek. Krátce po poledni se zde bude konat dráhová akademie Tomáše Bábka s autogramiádou. Od 16 hodin mohou zájemci získat autogramy a popovídat si s nejúspěšnějším paralympionikem historie, cyklistou Jiřím Ježkem, a jeho trenérem Viktorem Zapletalem. V sobotu 25. března bude z kavárny vysílat streamovací studio se spoustou zajímavých hostů a témat. V neděli se návštěvníci mohou těšit od 12 hodin na Michala Prokopa a Blinduro.

Testovací jízdy i adrenalin

V Hale 8 s programem SAZKA ACTION SPORTS ZONE bude připravena zóna Hot Wheels s novou dvojitou minirampou. Tato minirampa bude mít na FOR BIKES svou premiéru. V rampě si budou moci zajezdit i příchozí návštěvníci veletrhu. Kola a koloběžky budou zdarma k zapůjčení. V sobotu se v Hot Wheels minirampě bude konat SCOOTSHOP.CZ KICK OF SEASON MINIRAMP JAM na freestyle koloběžkách pod taktovkou vystavovatele Scootshop.cz obchodu. Na své si přijdou i nejmenší. V zóně bude po celou dobu veletrhu připraven prostor plný Hot Wheels hraček. Letošní novinkou bude představení zóny v barvách SAZKY, a to modulárního pumptracku od světového výrobce, firmy Parkitect.

V neděli 26. března se pak v Hale 8 od 13:30 uskuteční setkání a diskuze s nadějnými českými reprezentanty z disciplíny BMX nazvaná MEET & GREET. Mezi vycházejícími hvězdami nebudou chybět Tomáš Beran, Mikuláš Řehořík (oba BMX Freestyle), Sabina Košárková (BMX Racing) a nová královna české cyklistiky Iveta Miculyčová (BMX Freestyle), která je aktuální mistryní Evropy a třetí nejlepší ženou světa ve své disciplíně. Sestavu závodníků doplní také šéftrenér reprezentace BMX Lukáš Tamme. Fanoušci budou mít prostor získat také autogramy nebo společnou fotku.

Hala 4 bude zasvěcená testování elektrokol, kde se představí více než 50 modelů v rámci specializované E-BIKE haly. K dispozici bude opět oblíbená testovací dráha o délce 2 x 300 metrů s prezentacemi výrobců elektrokol a Depo elektrokol, kde budou mít návštěvníci možnost přímého srovnání novinek na trhu od nejvýznamnějších značek.

K vyzkoušení a srovnání na testovací dráze bude k dispozici 55 MODELŮ ELEKTROKOL od 15 světových značek! V nabídce budou celo-odpružené i pevné eMTB, cestovní e-bike, E-gravely, SUV, městská i skládací elektrokola.

Na detailní přehled se můžete podívat ZDE.

Závody, soutěže o hodnotné vouchery nebo elektrokoloběžu

V sobotu 25. března se uskuteční tradiční cyklistický závod na horských kolech MTB FOR BIKES 2023. Trať o délce zhruba 45 kilometrů povede z výstaviště do Lesoparku Letňany a zpět. Závodníci mohou soutěžit v sedmi kategoriích, ceny do závodu dodá Decathlon, Pealock a Endorphin Republic.

Na expozici společnosti Cesta za snem, která pořádá sportovní i zážitkové aktivity pro lidi s handicapem i bez něj, si mohou zájemci vyzkoušet simulátory pohybu pro jízdu na handbike v prostředí aplikace Rouvy, ale také si zazávodit o atraktivní ceny.

Na veletrhu nebudou chybět ani soutěže o lákavé ceny, například o poukaz v hodnotě 20 tisíc korun od Adventury nebo o elektrokoloběžku BTXPRO od BLUETOUCH a další zajímavé dárky. Více o veletrhu na www.forbikes.cz.

 

Autor: TZ

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková