JEROBOAM gravel festival poprvé také v Česku

Zajímavá pozvánka pro milovníky gravelu (nejen) do sedel….

Globální gravel / bike festival Jeroboam na trasách 300 km, 150 km, 75 km a 37,5 km se letos poprvé za podpory Kolovny uskuteční v České republice! Pořádnou gravelovou výzvu budou moci účastníci zažít už téměř za měsíc 22. – 25. 6. v samém srdci Jeseníků v rámci Jeroboam powered by Kolovna. 

Jeroboam series od italské značky 3T Bike se kromě Itálie koná v destinacích jako je Španělsko, Rakousko nebo Costa Rica. Je to mnohem víc než gravelový seriál, je to cyklistický festival, v rámci kterého se protíná pořádná nálož kilometrů na štěrku s dobrým jídlem, živou hudbou a bohatým doprovodným programem. 

Nejde jen o samotnou jízdu, ale o společně strávený čas za řídítky s přáteli a o objevování nových míst. Prostě je to víc o zábavě, než o tom co nejrychleji protnout cílovou pásku. ‘Non-supported’ trasy podle předem dané GPX o délkách 300 km, 150 km, 75 km a 37,5 km jsou navrhnuty ideálně pro gravel / XC kola, na jakém kole ale závodníci pojedou, je čistě jen na nich.

A proč zrovna Jeroboam? První ročník akce Jeroboam se konal v italské Franciacortě, italské oblasti která je známě svým šumivým vínem. Těm pozornějším možná už tohle podprahové propojení došlo, Jeroboam je 3000 ml láhev vína, ekvivalent 4 normálních lahví. Odtud vychází název této bláznivé 300 km dlouhé gravel challenge. Ve stejném duchu se pak nesou názvy ostatních tras – Magnum 150 km, Standard 75 km a Demi 37,5 km. Už jste se rozhodli, jak velkou “láhev” vína si předposlední červnový víkend dáte vy? Registroval na akci se můžete zde. 

Zázemím prvního ročníku Jeroboam v České republice je Kolovna Bikecentrum v podhůří Kralického Sněžníku. Závodníci, kteří se vydají na nejdelší trasu 300 km, budou startovat z Hynčic pod Sušinou už v pátek ráno 23.6., ostatní na trasu vyrazí až v sobotu 24.6. v ranních hodinách. Nejdelší trasa nabídne účastníkům to nejlepší z Jeseníků a Rychlebských hor. Všichni závodníci se ale můžou těšit na různorodý terén od štěrkových cest, přes cyklostezky, lesní cesty až po singletracky. 

Rychlebské hory se nacházejí severně od města Jeseník a ne nadarmo se o nich říká, že patří mezi jedny z nejkrásnějších částí České republiky. Díky nízkému počtu návštěvníků si tak závodníci budou moci naplno užít stále nedotčenou přírodu. Cyklisticky se jedná trochu o opomíjenou oblast, rozhodně ale stojí za prozkoumání! Druhá část nejdelší trasy, stejně tak jako  kratší varianty – Magnam, Standard a Demi, jsou motané přímo v Jeseníkách přes všechny jejich skryté skvosty. Nicméně ani zkrácené verze Jeroboam jezdcům neodpustí horské pasáže, strmé úseky nekompromisních kopců v blízkosti Hynčic pod Sušinou, tak ani úchvatné výhledy v okolí Kralického Sněžníku. 

Zázemím celé akce, kde bude probíhat jak registrace, tak doprovodný program, je Kolovna Bikecentrum v Hynčicích pod Sušinou. A to nejdůležitější, v sobotu po dojezdu většiny jezdců do cíle, zde bude probíhat afterparty! Co se týká ubytování, tak každý biker určitě moc dobře zná, že po náročném švihu se spí zaručeně nejlépe, a to ať je to kdekoliv. Pro všechny účastníky bude rezervované místo ve “stanovém městečku”, kde naplno zažijí atmosféru akce a budou v samém centru dění.

V rámci prodlouženého víkendu se mohou účastníci také těšit na bohatý doprovodný program, 3T testovací centrum gravelů, BBQ, živou hudbu, chill zónu a partnery akce. Na Jeroboamu v Jeseníkách také bude možné potkat zástupce značky 3T Bike, zajímavé tváře ze světa long distance závodů a Kolovna crew. 

Partnery Jeroboamu v České Republice jsou: 3T Bike, Komoot, Posedla, Isadore, Chimpanzee, Peaty’s a Lesy ČR. 

Autor, foto: Pressnews

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková