MTF Mount 11.4 W, pohledný elegán s výhodou

Slibovaná komentovaná fotogalerie je tu…

Zkraje týdne jsme vám představily jeden pěkný hardtail z pestré nabídky značky MTF od Mountfieldu. Ebike MOUNT 11.4 W je model z nejvyšší řady a tak na něm najdete hodně slušnou výbavu. A když k tomu přidáme informaci, že na sklonku sezóny česká značka MTF nabízí svým zákazníkům produkty s akční cenovkou, neměl by video test nebo dnešní galerie uniknout vaší pozornosti.

Dámský ebike MTF Mount 11.4 W je postavený na 29” kolech, můžete si vybírat ze dvou rámových velikostí 16“ a 18“, což pokryje rozsah výšky 155 cm až 175 cm. V nabídce je i pánský model MTF Mount 11.4 (19“ a 21“).

Hliníkové ráfky dostaly obuty horské plášťů Jack Rabbit v šíři 2,25. Jde o ekonomickou variantu plášťů od stejného výrobce značkových plášťů Maxxis. Vzorek vás podrží v terénu, pokud ale nevyhledáváte extrémy, jak co se povrchu, tak počasí týče.

To, že si terén můžete užívat, ale přeci jen s nějakými limity potvrzuje i to, že MTF Mount 11.4 je hardtail bez teleskopické sedlovky, ale se vzduchovou vidlicí ZOOM VAXA HLO Air, která nabídne 120 mm zdvihu. Její zamykání najdete na korunce.

Velkou jistotou při řazení je 11rychlostní přehazovačka Shimano Deore. Rozsah kazety je 11-42, jednopřevodník má 34 zubů.

Srdce toho biku tvoří špičkový středový motor Shimano EP8, který je oproti svému předchůdci lehčí a naopak s vyšším krotícím momentem (85Nm). I díky tomu motor neklade téměř žádný odpor při jízdě bez asistence.

Jednotlivé dopomoci si můžete nastavit na barevném LCD displeji. Ebike nabízí 3 stupně: ECO, Trail, Boost plus Walk režim na asistenci při vedení elektrokola. Samozřejmostí je možnost bezdrátového propojení s mobilním telefonem či tabletem přes aplikaci Shimano E-tube.

A ještě jedna užitečná funkce: tohoto motoru je možno nastavit i dva rozdílné profily pro případ, že si kolo doma půjčujete.

Když jedeme, tak musíme taky brzdit. A právě brzdy u elektrokol jsou velmi důležitým komponentem, vždyť tu manipulujeme s výrazně těžšími koly, než jsou ta klasická. Proto výrobce vsadil na hydraulické čtyřpístkové kotoučovky Clarks M4. Jejich funkci pak podpořil 180 mm kotouči, a to vepředu i vzadu.

Hodně pozitivní dojem udělalo sedlo MTF NoPressure Sport. I když je to věc hodně individuální, tenhle na pohled nenápadný kousek se tvarem i mírou změkčení povedl.

A na závěr video, v kterém najdete i naše jízdní dojmy. 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková