Kdo získá korunu pro Krále cyklistiky? Největšími favority jsou Miculyčová, Zemanová a Stošek

Dnes večer bude vyhlášen za přítomnosti televizních kamer Král cyklistiky za rok 2023. Sledujte živě na ČT Sport…

Mistryně Evropy v disciplíně Freestyle BMX Iveta Miculyčová, dvojnásobná medailistka z cyklokrosových šampionátů Kristýna Zemanová a v neposlední řadě vicemistr světa v MTB maratonu Martin Stošek jsou největšími favority na prvenství v anketě Král cyklistiky za rok 2023.

Vítěz bude korunován dnes večer ve Velké Dvoraně Veletržního paláce v Praze.

Jedná se již o 59. ročník prestižní ankety Českého svazu cyklistiky. Galavečer, na jehož konci bude korunován nový Král cyklistiky, začíná ve 20.15 hod. a živě ho bude vysílat kanál ČT Sport.

Anketa o nejlepšího českého cyklistu je vyhlašována Českým svazem cyklistiky ve spolupráci se
odbornou veřejností zastoupenou především sportovními novináři. Koná se již od roku 1965. Cyklisté tehdy vyhlásili svého krále jako první u nás, ostatní sportovní odvětví se přidala až později.

Historicky prvním vítězem ankety se stal silniční cyklista a později úspěšný trenér či organizátor závodů Pavel Doležel, nejúspěšnějšími cyklisty v historii jsou bratři Pospíšilové, kteří zvítězili osmkrát, šestkrát dominoval Ján Svorada a pětkrát Roman Kreuziger.

Loňská Královna Iveta Miculyčová s korunou pro nejlepšího českého cyklistu za rok 2022. Bude se radovat i letos?

V anketě Král cyklistiky budou rovněž vyhlášeni vítězové za jednotlivé disciplíny: silnice, dráha, MTB, BMX, cyklokros, sálová cyklistika, dále nejlepší handicapovaní cyklisté, nejlepší junioři a na závěr i absolutní vítěz, Král cyklistiky za rok 2023. Jedna z osobností české cyklistiky bude rovněž uvedena do Síně slávy.


Český svaz cyklistiky slaví v letošním roce 140 let své existence, proto galavečer připomene nejen úspěchy předchozího kalendářního roku, ale umožní divákům prostřednictvím zajímavých příběhů nahlédnout i do historie jednoho z nejstarších sportovních svazů u nás. Každá disciplína bude uvedena vzpomínkami zajímavých osobností, např. Jána Svorady, Jaroslava Kulhavého, bratrů Jana a Jindřicha Pospíšilových a dalších velikánů české cyklistiky.


Večerem budeme provázet komentátor cyklistiky na kanálu ČT Sport Tomáš Jílek.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková