MS v cyklokrosu Tábor: juniorky v plné síle, v nominaci je celkem 31 reprezentantů

Celkem 14 reprezentantek se postaví první únorový víkend na start MS v cyklokrosu. Národní kouč Petr Klouček nominoval celkem 31 závodníků, šanci dostali i ti, co neuspěli na domácím mistrovství

Ve startovních listinách a na trati světového šampionátu, který se pojede 2. – 4. února na okruhu v areálu Komora v Táboře, bude mít česká republika bohaté zastoupení. Reprezentační kouč Petr Klouček navrhl po domácím mistrovství pro MS jedenatřicet jmen závodníků a závodnic a jeho nominaci schválila komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky.

 

Nejvíce, celkem sedm, bude v pelotonu juniorek. Šest zástupců bude mít ČR na domácí trati juniorů a mužů kategorie U23. Pět zástupců v českém dresu pojede závod mužů, čtyři ženy budou na startu kategorie U23 a tři mezi závodnicemi elite. 

Bronzová medailistka z MS a ME a již trojnásobná česká šampionka Kristýna Zemanová je největším želízkem na zisk dalšího cenného kovu

„Vzhledem k tomu, že šampionát se jede na domácí půdě, tak jsme se snažili dát možnost startu co největšímu počtu jezdců. Rozhodovaly již výsledky v průběh sezony a poté také samozřejmě i mistrovství ČR, které se jelo na okruhu, jež bude hostit světovou elitu. Některé výsledky při domácím šampionátu ovlivnily defekty, někteří jezdci již měli jistou nominaci za výsledky v celé sezoně, v potaz byly brány také výsledky ve Světových pohárech,“ řekl k nominaci Petr Klouček. 

“Trať jsme připravovali hlavně pro českou reprezentaci, aby měla nějakou výhodu. Její části jsou pojmenovány po našich legendách Fišerovi, Šimůnkovi, Štybarovi či Dlaskovi,” řekl šéf organizačního výboru mistrovství Petr Balogh.

Upozornil na skutečnost, že diváci se mohou těšit i na tři velké obrazovky, které jim dokonale přiblíží dění na okruhu, ale i vybudování celkem deseti tribun. “Chceme bláznivé a bouřící prostředí tak, aby diváci naše jezdce vyburcovali. K tomu by měl napomoci i značný počet bubeníků, kteří přijedou z jižní Moravy. Vyzývám všechny fanoušky, aby přišli s vlajkami, trumpetami a píšťalami a věřím, že to bude ta nejlepší podpora pro dobré výsledky našich reprezentantů,” přidal Petr

Nominace:

Juniorky:

Kateřina Douděrová, Amálie Gottwaldová, Daniela Hezinová, Anna Hrdinová, Anna Panušová, Veronika Sedláčková, Hanka Viková.

Junioři:

Kryštof Bažant, Tomáš Hájek, Matěj Havel, Jan Janout, Tomáš Kraus, Patrik Lienert.

Ženy U23:

Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková, Simona Spěšná, Kristýna Zemanová.

Muži U23:

Patrik Černý, Matyáš Fiala, Václav Ježek, Pavel Jindřich, Maximilián Kerl,  Jan Zatloukal.

Ženy:

Nikola Nosková, Tereza Tvarůžková, Tereza Vaníčková.

Muži:

Michael Boroš, Jakub Říman, Zdeněk Štybar, Adam Ťoupalík, Šimon Vaníček.

Autor: TZ
Foto: Jan Brychta

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková