SUPERIOR nově s hvězdou českého bikingu Jaroslavem Kulhavým. Pomůže i ve vývoji

Česká značka Superior bude nově, vedle talentované Simony Spěšné propojená s olympijským vítězem Jaroslavem Kulhavým

Do historie cyklistického sportu se kola Superior zapsala již mnohokrát a zasloužily se o to i výrazným způsobem i dámy olympionička a světová medailistka Tereza Vlk Huříková či několikanásobná mistryně světa Ramona Forchini a v současnosti je značky viditelná i díky bikovému týmu jb Brunex a talentované Simoně Spěšné. Teď ale Superior navázal spolupráci s nejlepším českým bikerem všech dob Jaroslavem Kulhavým. 

Olympijský vítěz, Mistr světa v cross country i maratonu Jaroslav Kulhavý se vrací k bikovým závodům s novým partnerem. 

Jaroslav Kulhavý, bude startovat na různých závodech horských kol v česku i zahraničí. Uvažuje také o posunu vpřed do nových disciplín, včetně gravelových závodů, s cílem účasti na Mistrovství Světa v Gravelu.

Kromě závodění přináší své bohaté zkušenosti také do vývoje nových modelů kol, což posílí postavení české značky na světové scéně.

„Vracím se po roce v Xterra triatlonu k tomu, co mi nejvíc leží v srdci – k závodům na horských kolech. Udělat to s českou značkou, je pro mě velký benefit. Líbí se mi, že nejde jen o mé závodění, ale budu moci Superioru předat své zkušenosti a pomoct dotáhnout nové platformy, na které Superior v současné době pracuje. V nové sezóně jsem otevřený novým výzvám a zrovna u gravelu mi to dává smysl, vyzkoušet si několik závodů ve světové konkurenci,“ uvedl Kulhavý.

Petr Lavička, produktový manažer značky Superior, sdělil: „Jsme moc rádi, že nejúspěšnější cyklista na horských kolech v české historii bude jezdit na našich kolech a podělí se s námi o své zkušenosti, což nám pomůže v dalším vývoji našich platforem. Jarda dokáže otestovat kolo v těch nejtěžších podmínkách jako málokdo na světě a díky tomu dokáže předat opravdu dobré poznatky, které v rámci vývoje využijeme.“ Jaroslav Kulhavý dodává: „Těším se na tuto spolupráci a z mého dosavadního dojmu, kdy jsem nejnovější generaci celoodpruženého kola mohl vyzkoušet mezi prvními, se jedná opravdu o kolo na světové úrovni.“

 

Součástí této „Beskydské“ spolupráce je také podpora mladých talentů prostřednictvím týmu – Ostra Multicraft Čeladná, o jehož chod se stará právě Jaroslav Kulhavý, který v něm sám působí. Superior tím chce podpořit mladé nadějné cyklisty, a doufejme i budoucí olympijské naděje ze stejného regionu, kde samotná kola vznikají.

 

O značce Superior

Jízdní kola a elektrokola Superior designuje, vyvíjí a produkuje Bike Fun International v Kopřivnici – ve městě, které dalo světu světově proslulé sportovce v čele s Emilem Zátopkem, ale také legendární a druhou nejstarší automobilku světa Tatra již od roku 1993.

Superior vyrábí jízdní kola v kategoriích MTB, Road & Gravel, městská a dětská kola. Pod rukama nejlepších českých cyklistických vývojářů v čele s Petrem Lavičkou a Martinem Hamanem zde vznikají kola jednoduchých tvarů a čistého designu. tato vize jednoduchosti a funkčnosti se zapsala i do podoby nové vizuální identity značky, která bude představena v únoru 2024.

Superior je tahounem v inovacích. Jedná se o jednu z prvních značek, která uvedla na svých horských kolech 29’ kola a jako první cyklistická značka vstoupila do segmentu „Gravel“ se svým modelem X-ROAD.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková