Ohlédnutí za povedeným Prague Bike Festem 2024

Druhý ročník cyklistického festivalu Prague Bike Fest, který se uskutečnil v Praze v sobotu 27. a neděli 28. dubna. může zcela zaslouženě použít přívlastek „úspěšný“.  Areál Výstaviště v Holešovicích se po oba dny těšil hodně slušnému zájmu návštěvníků, kteří si mohli užít exhibice, workshopy, diskuze, testování kol a pořádnou porci adrenalinových show.

Za úspěchem stojí nejen velmi schopná skupina organizátorů (společnost MVP), protagonistů v jednotlivých exhibicích, dobrý termín a luxusní počasí. Festival cílí na hodně široké spektrum příznivců cyklistiky. Od mladých teenagerů, pro které je fascinující vidět létat vzduchem své vzory, mít doslova možnost sáhnout si na idoly při trialové show, až po rodiny s dětmi, co chodí do pražské Stromovky na procházky pravidelně a tentokrát vyrazili s dětmi a s kolem a o náplň dne bylo postaráno.

Prague Bike Fest si může každý užít nejen prohlížením expo stánků, nakupováním, ale co je velkým benefitem, také aktivně se zapojit.  

Vše na velkém prostoru, s možností relaxovat, poslechnout si zajímavé besedy, vyzkoušet si spoustu zajímavých modelů kol, na které si buď šetřím, nebo si je nikdy nekoupím, ale budu odcházet s novou zkušeností. A je to právě Stromovka, která nabídne i možnost terénního testování, nejen jízdu po asfaltu.

Foto ohlédnutí

Design, jaký chceš, ponožky nejen na kolo. Tenoučké i teplejší s merinem. Česká značka, fajn lidi kolem ní. Tlapy se líbily. 

Rukavice a další parádičky do cyklo výbavy americké značky 100%, která dělá radost nejen motorkářům, enduristům, ale i xc bikerům a milovníkům silničních švihů si mohli návštěvníci vyzkoušet a samozřejmě s festivalovou cenou hned pořídit. 

Lákadlo pro nejmenší. Být ve stylu, na kole i na cestu do školky, vymyšlené do posledního detailu, včetně zvonku nebo lahve na pití.  Tohle a mnohem víc nabízel stánek, zastupující kamenné prodejny a e-shop SkiBi Kids.

Bezpečně na dvou kolech městem, po cyklostezkách. Užitečné rady pro děti i dospěláky přinesly informativní tabule v stánku odboru dopravy pražského magistrátu.

Alkohol, drogy, extáze….s tímhle opojením ani za volant, ani do sedla kola. Praktický test s pomocí speciálních brýlí, které vám opravdu hodně změní vidění jsem vyzkoušely na vlastní kůži. Tady to byla zábava, smích, ale něco takového zažít v provozu… Další ze stánků, o který byl velký zájem. 

Tenhle opravdu krásný kousek (a řada dalších) byl k vidění v expozici KOLOSHOPu. Dostatek místa v hale pro každý exponát byl hodně příjemným bonusem. 

Průřez letošními klenoty španělské Orbey nabídla expozice spol. Vavrys, výhradního zastoupení značky. Návštěvníci tak mohli mimojiné obdivovat závodní speciál race teamu Lotto Dstny, v kterém jezdí i česká cyklistka Kristýna Burlová

Tohle není kolo žádného z návštěvníků, ale model Crossride kopřivnické značky Rock Machine. Jde o celoodpružené city kolo, které zvládne veškeré nástrahy rozbitých silnic, dlažebních kostek, ale zároveň si s ním užijete i víkendové výletění. 

Mezi testovačkama zn. Superior byl i nejnovější celoodpružený model XF 9.9 Team. Rám je v barvě karmínově červené a jeho odlesky při slunečním světle jsou opravdu krásné.  

Na své si přišli i příznivci sportovní i umělecké fotografie. Výstava v samostatném pavilonu ukázala několik pohledů, různorodého zachycení a ztvárnění jednoho tématu – člověk a kolo. 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková