Patricie Srnská hlásí: jsem v pořádku, zlomenina se nepotvrdila!

Páťa zdraví z Brazílie, z terénu…

Závodnice týmu Nutrend Specialized SKR Racing Patricie Srnská vlétla do letošní sezóny ve velké formě, když dokázala zkraje března v závodech Salamina Epic Race opanovat stupně vítězů. Svůj velký výkonnostní progres pak potvrdila ve velmi kvalitně obsazeném závodě AC Heating Cupu, kde zcela suverénně ovládla kategorii elitních žen.

Pak se ale v bikovém prostoru nesla zpráva, že Patricie, která nedávno oslavila své dvacetiny, měla při tréninku pád a zlomila si ruku.

„Předminulý týden jsem při tréninku v Novém Městě v terénu spadla a ruka mě hodně bolela. Takže hned do nemocnice na rentgen, kde první zpráva nebyla úplně dobrá. Podezření na zlomeninu pažní kosti, ale hned mi taky doktor řekl, že se to potvrdí nebo vyvrátí až za pár dní. Takže bylo týden čekání a absolutního klidu,“ popisuje Páťa nepříjemné chvíle.

„Naštěstí se zlomenina nepotvrdila, bolest pravděpodobně způsobila nějaká malá trhlina ve svalu. Na doporučení doktora jsem trénink přesunula na trenažer, aby byla ruka byla bez jakýchkoliv otřesů. Tohle zabralo, cítím se skvěle.

A v tuhle chvíli zdravím z Brazílie, kde se chystáme na první svěťák“, sdělila nám přes hlasovou zprávu Páťa.

Bikerka z Nového Města na Moravě je velkou českou nadějí a je také v širší nominaci pro OH v Paříži.

Foto: Pavel Křikava, archiv P. Srnské

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková