SP horských kol V NMNM spustil nový web i přihlášky do doprovodných závodů

Poslední květnový víkend (24. – 26.5.) bude v Novém Městě na Moravě opět patřit nejlepším bikerkám a bikerům světové scény

Úvodní dva světové poháry, které se uplynulé dva víkendy jely v brazilské Mairipoře a Araxá  dokonale zahájily letošní souboje jak o body z této nejvyšší světové série, tak i o olympijskou nominaci.  

Další zastávkou je Světový pohár horských kol v Novém městě na Moravě. Pro domácí fanoušky velký cyklistický svátek, pro závodníky poslední možnost získat tolik potřebné body právě pro olympijskou kvalifikaci.

Tady je přehled novinek, zajímavostí a dalších užitečných informací pro každého, kdo chce být součástí této velkolepé akce.  

Nový web je plný informací

Na webu novoměstských pořadatelů už teď najdete spoustu informací: časový harmonogram a popisy oficiálních závodů, v jejichž podtextu letos logicky bude cítit i boj o olympijské nominace či program přidružených akcí. Ty zahrnují třeba příležitost otestovat na dvě stovky nových modelů horských kol nejvěhlasnějších značek nebo si doslova sáhnout na hvězdy horských kol při jejich společné autogramiádě s názvem Open Paddock. Pořadatelé budou web dále doplňovat a v následujících týdnech na něj přibydou podrobnosti k plánovaným talk show se zajímavými hosty a další doprovodné akce.

 

Přihlášky na Maraton i Night Race spuštěny

S novým webem běží už i přihláškový systém obvyklých doprovodných závodů: Maratonu a večerního Night Race. Maraton se letos uskuteční v sobotu odpoledne tak, aby si všichni startující mohli dát pořádně do těla, ale zároveň aby nepřišli o nic ze závodů elitních jezdců Světového poháru v Short Tracku (XCC), Olympijském cross-country (XCO) ani Cross-country maratonu (XCM). Na okruhu o délce necelých 60 km s převýšením 1 250 metrů budou o den později bojovat i závodníci Světového poháru XCM, kteří ho pojedou 2x a dostanou navrch ještě 3 km přídavek.

 

Night Race je závod z jiného soudku: lze ho jet jak naplno, tak v tréninkovém tempu s důrazem na maximální zábavu a koná se v areálu Vysočina arény a na osvětlených biatlonových tratích. Účastníci často startují v bizarních kostýmech a v cílové rovince předvádějí kaskadérské kousky. I proto si rozhodně Night Race nenechte ujít. Pokud ne v roli závodníka, tak minimálně v roli diváka je to povinnost!

NMNM nabízí několik variant vstupenek

Všechny typy vstupenek včetně VIP a exkluzivních VIP Premium jsou k dostání již delší dobu. Na novém webu ale nyní najdete ještě bližší popis nadstavbových služeb, které jsou v rámci VIP balíčků v prodeji. Důležitá je pak také informace, že klasické vstupenky jsou k dostání za nejlepší cenu jen do konce dubna. Od prvního května pak mírně zdraží na 1200 Kč za víkendovou permanentku a 700 Kč za jednodenní vstup. VIP vstupenek se květnové zdražení týkat nebude.

V brzké době budou pořadatelé upřesňovat informace o dalších doprovodných akcích, nyní je ale důležité především to, že díky posunu termínu akce o 2 týdny dál směrem k létu se již dá očekávat příjemné letní počasí, proto lze právem tvrdit, že se letos bude jednat o skutečně nabitý MTB festival zalitý sluncem. Pokud je tedy novoměstský SP vaše jasná volba, zapište si do deníčků termín 24. – 26. května! Bude to totiž stát za to.

Všechny aktuální informace najdete na webu mtbnmnm.com.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková