Tour de Feminin startuje již dnes. Představí se i tři české týmy.

Na našem území se konají dvě významné cyklistické akce, věnované ženám. Vedle květnového závodu Gracia Orlová, patří tradičně druhý červencový týden TOUR DE FEMININ. Pestrobarevný peloton zavítá do kraje Českého Švýcarska, kde se bude bojovat po čtyři dny o etapové i celkové umístění…

Tour de Feminin – silniční etapový závod žen, dnes krátce po poledni zahájí první etapou svůj již 28.ročník.  Závod je zařazen do seriálu Women Elite (kategorie 2.2.) mezinárodní organizací  UCI.a na start se postaví dvacet týmů, např. z USA, Norska, Francie,Holandska a samozřejmě i domácí reprezentantky..
Závodnice čeká celkem pět etap, rozložených do 4 dní, přičemž třetí den je na programu dopolední časovka a odpoledne okruhový závod. Celkem ženy najedou 394km.

Kromě Českého národního týmu, který je oproti loňskému roku výrazně omlazen, se představí velmi silné družstvo KCK Kooperativa SG Jablonec n.N, v čele s Nikolou Noskovou a zkušenou Pavlou Havlíkovou, do počtu nebudou chtít zůstat děvčata z Mix teamu Šluknovsko- bicykle Kříž.

„Náš národní tým je oproti loňsku omlazen, pojedou tu děvčata z kategorie U 23, ale koresponduje to i s filozofií svazu, který chce dlouhodobě podporovat právě mladé naděje“, vysvětlila nominaci nová reprezentační koordinátorka  juniorek a U23, Jaroslava Mixová. “Lídrem je zkušená závodnice Jarmila Machačová, Tour de Feminin jela i v loňském roce. Šanci jsem dala také Evě Planičkové, která podala výborný výkon minulý týden na mistrovství republiky. Samozřejmě, že jsem chtěla mít i další posily, jenže Zuzana Neckářová, dostala zákaz od lékaře a musí doléčit zlomenou klíční kost. A loni zde tak úspěšná Martina Sáblíková, se bude soustředit jen na časovky, chce uspět na MS”, doplňuje informace Jarka Mixová.

O průběhu závodu Vás budeme informovat v našich reportážích

České závodnice, které pojedou Tour de Feminin
 Czech national team
Machačová Jarmila, Mikulášková Martina, Vaníčková Elena, Rotterová Aneta, Hochmann Lucie, Pláničková Eva

KC Kooperativa SG Jablonec n. Nisou
Havlíková Pavla, Bajgerová Nikola, Nosková Nikola, Hošmanová Tereza, Šulcová Pavlína, Krejcárková Adéla

Mix team Šluknovsko bicykl Kříž
Kučerová Božena, Voráčová Naďa, Loubková Ivana, Lhotáková Anežka, Drahotová Eliška

Autor: Kája P.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková