Vánoční cukroví zdravěji – nepečené dobroty

Věděla jste, že během vánočních svátků přibereme podle statistik v průměru tři kila? A že nám pak trvá přibližně měsíc než (pokud vůbec) se jich zase zbavíme? Alternativou je, mít na stole kromě tradičních druhů vánočního cukroví i dobroty, které neútočí na linii tak vehementně a ještě přinášejí pro naše zdraví bonus. Tady jsou tři jednoduché zdravé recepty. Vyzkoušíte?

Nebudeme vám tvrdit, že po tomto cukroví nemůžete přibrat vůbec. Takové recepty ani neexistují. Stojíme si ale za tím, že na vánoční tabuli se mohou sejít i druhy cukroví, po kterých se netloustne TOLIK a nebo opravdu vůbec ne, když zůstanete střídmá. Ostatně… ani sem tam vanilkový rohlíček nebo kolečko lineckého nebude tolik vadit, pokud proložíte mlsání procházkou či dokonce vánoční projížďkou na kole!

 

Sušené švestky s mandlí

f25be2c5eb66e0673d92155c0276821b

Co budete potřebovat: Kvalitní sušené švestky, sáček mandlí a hořkou čokoládu s trochu Omegy. Množství podle toho, kolik chcete vyrobit kousků.

Vyhlédněte si velké a měkké sušené švestky. Vtlačte do nich spařenou oloupanou mandli a pomocí špejle namočte v horké kvalitní tmavé čokoládě (nemusí být). Nechte na mřížce uschnout a skladujte v chladu.

Mimochodem… Tohle cukroví je báječný alternativní dárek. Dejte švestky do sklenice s pěkným vintage plátýnkem omotaným provázkem a uvidíte, jaký budete mít úspěch.

Sušené švestky samy o sobě obsahují cukr, zároveň si ale zachovávají spoustu zdraví prospěšných látek. Obsahují například velké množství vlákniny, díky které pročišťují trávicí systém a urychlují odbourávání cholesterolu.  Mají v sobě pektin a ten je zodpovědný za pocit sytosti, zpomaluje vstřebávání cukrů a díky tomu tělo lépe spaluje tuky. Je v nich draslík, proto se hodí ke snižování vysokého tlaku.  Minerály ve švestkách prospívají také našim ledvinám a játrům. Z minerálů obsahují nejvíce draslík, fosfor, vápník, sodík, chlór a železo, z vitamínů vitamín B, vitamín C, vitamín E a vitamín A.

 

Jahodoví Santové

Co budete potřebovat: Zralé (ale nikoliv přezrálé) jahody, tvaroh a vanilkový cukr podle množství.

Sehnat jahody v zimě už naštěstí neznamená vydat se z úsporJ A tak si den před svátky vyhlédněte voňavé jahody, díky kterým můžete vyrobit originální a zdravé cukroví. Jahody v sobě mají sice 90 % vody, ve zbývajících deseti procentech je ale hodně prospěšných látek. Třísloviny působí protizánětlivě a  antibakteriálně. Ovoce je bohaté na kyselinu listovou a draslík. Velký bonus je i mangan (v žádném jiném ovoci ho tolik není). Jde o stopový prvek ovlivňující  celkový metabolismus organismu. Produkuje tvorbu a sílu kostí akrve, vyživuje nervy a mozek, podporuje libido a zásobuje barevnými pigmenty vlasy a pleť, povzbuzuje činnost štítné žlázy. Jahody navíc posilují imunitní systém  i růst buněk a navíc odvodňují a snižují nepříznivý krevní tlak.

Jak vyrobíte Santy si snadno odvodíte z obrázku. Použijte raději hutnější tvaroh a pokud se nedokážete vzdát šlehačky, pak musíte vmíchat i ztužovač.

Rumovo-ořechové kuličky

Co budete potřebovat: 3/4 hrnku cukru moučka, 200 g opražených mletých ovesných vloček, ½ hrnku rumu, 10 dkg směsi ořechů, ½ hrnku prášku neslazeného kakaa, 3 lžíce medu, trochu kokosu na obalení.

Tohle cukroví se musí odležet, takže kuličky nevyrábějte na poslední chvíli. Potřebuje alespoň týden, aby se chuti spojily. Výroba je snadná – ze všech ingrediencí uhnětete kuličky, které uložíte do chladu. Pokud nemáte rádi kokos, obalte je v kakau nebo moučkovému cukru (tím ale samozřejmě jeho kalorická hodnota stoupne).

Zdravých ingrediencí jsou kuličky plné (rum se nepočítáJ, ale svátky bez rumu v cukroví snad ani nejsou žádné svátky). Ořechy jsou sice tučné, ale podle odborných studií jde o tuky „přátelské“.  Většina tuků v ořeších obsahuje vysoký podíl pro zdraví prospěšných mono a poly nenasycených mastných kyselin a pouze malé množství nasycených kyselin, které podporují tvorbu cholesterolu. Mono nenasycené a především poly nenasycené masné kyseliny snižují obsah LDL cholesterolu (škodlivý cholesterol) a hladinu lipidů v krvi. (zdroj www.zdravicek.cz).
Neutekl vám náš první díl se zajímavý tipy, jak vylepšit těsto ?

Autor: Jana D.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková