Šampionát bikerů odstartuje unikátní show plná světel a moderní techniky.

Už jen hodiny se odpočítávají do zahájení historicky prvního světového šampionátu horských kol na českém území. Slavnostní zahájení bude nezapomenutelný zážitek. kdo nestihne být při tom, může sledovat živý přenos České televize….

Včera večer začala Vysočina Arénou dunět hudba a hluboko do lesa probleskávaly paprsky moderních světel. Padesátičlenná parta si mohla oddychnout, mají hotovo. Dva dny před startem mistrovství světa obrovská stage ožila. A první zvědavci se už přišli podívat, protože tohle ve Vysočina Aréně ještě nebylo. “Je to neuvěřitelné, takovouhle parádu jsem nečekal ani ve snu. A ten křišťálově čistý zvuk,” sledoval první zkoušku celého aparátu šéf organizačního týmu Petr Vaněk.

Technickou produkci, stavbu pódia a instalaci elektroniky má pod svými křídly firma Sun Invent, která s organizačním týmem mistrovství světa spolupracuje od prvního Světového poháru v Novém Městě.

“Letos je to ale nesrovnatelně větší, jen odběr celé té parády je půl megawatty, což je srovnatelné s malou vesničkou,” usmívá se Milan Kubný ze SunInventu, který má celou produkci na povel.

Se stavbou pódia jsme začali už před týdnem, poslední tři dny se ladí jen sound system, světla a LED obrazovky,” popisuje Kubný a ukazuje na 16×13 metrů velké stavení. “Do šířky i s obrazovkami to má 42 metrů.” Diváci na tribuně tak nebudou ochuzeni o jediný detail buď z trati nebo z dění na pódiu během zahajovacího ceremoniálu nebo koncertů, plocha LED obrazovek totiž činí 180 metrů čtverečních!

O jedinečnou světelnou show na zahajovacím ceremoniálu /středa 29. 6. ve 22:00 hod./ se bude starat celkem 142 špičkových světel Robe. “Poprvé budou v Česku použity nová světla Robe Square, která jsou unikátní v mnoha faktorech,” říká hlavní osvětlovač Michal Schmidt, který má za sebou svícení projektů jako Superstar, Talent, Tvoje tvář atp.

Slavnostní zahájení historicky prvního mistrovství světa horských kol v Česku bude v režii choreografky Gábi Vengřinovičové. Dáma, která má na svém kontě několik aranžmá Slavíků, na zítřejší večer připravila patnáctiminutovou show. “Celé to bude koncipované do trikolóry, tedy do červené, modré a bílé a zároveň do kruhových motivů. Celkem vystoupí 30 lidí, bude to tanec spojený s akrobacií. Show bude mít tři vrcholy, ale víc už neprozradím :-)” usmívala se choreografka Gábi.

Středeční večer bude bombastickým startem šampionátu, kde se představí téměř pětistovka závodníků z 52 států. Ti by se měli fanouškům představit těsně před slavnostním ceremoniálem a následným koncertem Vojty Dyka & B-Side Bandu.

Pokud si nechcete nebo nemůžete vychutnat zítřejší večer na místě, hlavu věšet nemusíte, Česká televize bude vysílat slavnostní ceremoniál živě.

Autor: TZ

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková