Od hlavy až k patě. Eurobike 2016 – helmy a tretry.

Další ohlédnutí, tentokrát do světa střevíčků a pokrývek hlavy. Cyklistických, samozřejmě…

Jak se pozná dobrá helma? Má dostatek ventilačních otvorů, je lehká, pevná…A jak se pozná dámská? Má vše dobré z pánské a snaží se učarovat barvou. Daří se to! A nemusí jít notně o růžovou, i když nebudeme zastírat, že právě její odstíny jsou často u dámských modelů použity. Ale zároveň, alespoň u větších značek, najdete další barevnou alternativu daného modelu. Jak jsme se dozvěděly od marketingového manažera mladé dynamické značky italské značky Suomi, ženy nemají o tolik rozdílnější tvar hlavy, ale řeší svůj účes a pohodlí. Proto jsou u některých helem pozměněné detaily ve vnitřních vycpávkách, kdy je pak méně kontaktních bodů s hlavou.

Co zajímavého jsme pro vás zachytily?

HELMY

Začneme prvním kouskem, který už si možná pamatujete z našeho redakčního testu. Německá preciznost od pohledu zřejmá, pro příští rok je tato trailová helma CRATONI Allride v nové barevné kombinaci.

CRATONI

Kask sází na jednobarevný, přesto hodně výrazný design, umocněný lesklým zpracováním. Silniční helma Rapido sluší a je vidět.

KASK

U stánku amerického velikána GIRO byly k vidění bikové i silniční helmy, ale také prezentovaná funkce technologie MIPS, která se čím dál více objevuje u kvalitních modelů. Z široké škály jsme vybraly jeden vzorek – grafika je shodná s dresem, který si můžete u Gira pořídit.

mips

photo 4

A ještě jednou k našim sousedům, konkrétně k německé ALPINĚ. Který z těchto dvou dámských bikových modelů by se vám líbil? je prima, když v nabídce nevládne jen ta růžová…

ALPINA W I

ALPINA W II

Rozhodně módním doplňkem jsou helmy pro městskou cyklistiku. Právě tímto směrem cílí i společnost NUTCASE, která kromě velmi kreativního designu přichází i s tzv. strečovým modelem, kdy je pod vnější pevnou skořepinou vnitřní díl helmy pružný a dává tak nositelce příjemnější pocit.

nutcase 1

nutcase 2

 

TRETRY

A ještě letmý pohled na cyklistickou obuv. Odpusťte, že prim hraje opět růžová a fialová. Ať chceme nebo ne, je to symbol dámských modelů a k chvále většiny výrobců je, že nabízí ještě vždy umírněnější barvy-bílé, černé.

Začneme produktem, který získal cenu „Eurobike Award“. Tretry GIRO Factress Techlace kombinují stahovací BOA systém s klasikou- tkaničkami, které jsou spojené s přezkami na suchý zip. Takové stahování údajně umožní velmi citlivé utažení podle šířky chodidla. Pro dámy černobílá a nebo černorůžová. Co vy na to?

GIRO 3

A u GIRA ještě zůstaneme, tenhle ryze tkaničkový model, stylu „lakýrky“ určitě získá srdce nejedné bikerky. Podrážka je z neklouzavé směsi, špičky jsou chráněné proti oděru. Jak ale budou vypadat na tomhle elegantním modelu nánosy bláta po podzimní vyjížďce…

GIRO 1

Do drsnějších podmínek nachystali designéři trailový model od NORTHWAVE – Mission Plus WMN. Kvalitní bota s pevnou podrážkou a unikátním systémem stahování S.L.W. , který umožňuje tretry zužovat či rozšiřovat podle potřeb jezdce během krátkého okamžiku.

Nortwave 1

Poslední zastavení je u italské klasiky. Značku SIDI netřeba představovat, její model Eagel asi taktéž ne, je po dlouhá léta stálicí v nabídce. A v dámské kolekci – ať jste vidět dámy, designéři se nebáli a nasadili křiklavě růžovou. Kdo přeci jen nad touto barvou zapláče, jeden únik by tu byl…bílá klasika.

SID

Další úlovky v naší galerii…

Autor: Kája P.
Foto: redakce DNK

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková