Králem cyklistiky se stal Jaroslav Kulhavý. Ocenění získala i Kaňkovská a Labounková.

Favorizovaný biker Jaroslav Kulhavý se po letošní skvělé sezóně stal Králem české cyklistiky. V jednotlivých disciplínách se prosadily i dvě ženy, Romana Labounková a Sára Kaňkovská.

V  kongresovém centru PVA EXPO Praha Letňany byl při slavnostním večeru korunován již dvaapadesátý Král cyklistiky. Korunu převzal z rukou prezidenta Českého svazu cyklistiky, Mariana Štětiny, biker Jaroslav Kulhavý.

Kulhavý letos získal tři stříbrné medaile na vrcholných akcích: na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě v individuálním závodě a také ve štafetě, spolu s Kateřinou Nash, Richardem Holcem a Matějem Průdkem. Třetí stříbro pak přidal  na OH v Riu.

Při slavnostním večeru byly vyhlašovaní i vítězové jednotlivých disciplín, ve dvou z nich dominovaly ženy. V kategorii junior roku zvítězila Sára Kaňkovská, bikros pak ovládla Romana Labounková.

mm

kral-cyklistiky-2016_08
Pohledná Sára Kaňkovská ovládla kategorii Junior roku

Osmnáctiletá Sára Kaňkovská je ze slavné cyklistické rodiny a štafetu nese úspěšně dál. Největší letošní úspěch je zisk titulu mistryně světa v keirinu, který vybojovala ve švýcarském Aigle, v této disciplíně získala zlato na mistrovství Evropy, kde navíc přidala i bronz ve sprintu.

kral-cyklistiky-2016_10
Romana Labounková letos sice bez medaile, ale i tak byla vyhodnocená jako nejlepší bikrosař roku.

 

Romana Labounková, účastnice OH v Londýně se letos sice na hry neprobojovala, ale i tak měla poměrně úspěšnou sezónu.  Na evropském šampionátu v italské Veroně byla velmi blízko medaili, nakonec získala dvě čtvrtá místa, v časovce i klasickém závodě.

„Sezóna byla povedená, měla jsem dost času na trénink i regeneraci.  K medaili ve Veroně to byl kousek, v hromadném závodě jsem se rvala o stříbro, ale jak už to chodí, nebylo z toho ani, druhé, ani třetí, ale bohužel až to čtvrté místo“, popsala svůj boj rodačka z Jeseníku, která si po zásluze odnesla ocenění bikrosař roku.

 

Medailisté z cyklorkosu. Jana Czeczinkarová společně s Adamem Ťoupalíkem
Medailisté z cyklokrosu. Jana Czeczinkarová společně s Adamem Ťoupalíkem

 

Mezi slavnostně vyhlašovanými byla i Jana Czeczinkarová, která podává výborné výsledky jak v horských kolech, tak i v cyklokrosu. Právě za tuto disciplínu a bronzovou medaili z evropského šampionátu si odnesla ocenění a zasloužený potlesk.

Autor: Kája P.
Foto: Michal Červený

 

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková