Král cyklistiky dnes večer živě na ČT Sport.

Dnešní večer patří cyklistice…

Dnes večer, a poprvé v přímém přenosu České televize, bude korunován Král  cyklistiky. V pořadí již dvaapadesátý vítěz ankety  si ocenění převezme v kongresovém centru PVA EXPO Praha Letňany. Slavnostním večerem bude provázet ostřílená dvojice moderátorů, Barbora Černošková a Tomáš Jílek.

Největším favoritem na zisk prestižního ocenění je stříbrný medailista z OH v Riu, biker Jaroslav Kulhavý, který se zároveň pyšní i titulem vicemistra světa.  Kromě absolutního Krále se tradičně udělují i vítězové jednotlivých disciplín. V průběhu letošního roku vybojovali čeští reprezentanti celkem 23 medailí na evropských a světových šampionátech.  A právě tady se očekávají korunovace „malých“ královen.

Favoritkou v cyklokrosu je Pavla Havlíková, která ovládla tuto kategorii i v loňském roce.  Duhový dres světové šampionky si letos oblékla i juniorka Sára Kaňkovská, a tak bude rozhodně patřit ke kandidátům na vítězství v kategorii junior/juniorka roku. Šanci na úspěch má i sjezdařská divoženka, Jana Bártová.

Pokud chcete mít žhavé novinky on line, nezapomeňte si pustit ČT Sport přesně ve 20:15h.

 

kankovska-draha-brno-keirin-1_galerie-980
Pohledná závodnice Dukly Brno vybojovala titul mistryně světa v keirinu, ve švýcarském Aigle.

Autor: Kája P.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková