8 nejbláznivějších nápadů a inovací. Přežije něco?

Bláznivé na pohled, ale jede! Chtěla byste vyzkoušet?

Kreativita a fantazie odvážných designérů je často za hranicí reality a dokáže zplodit věci, které vzbudí přinejmenším úsměv. To platí i v případě inovativních návrhů kol. Zapátraly jsme na internetu a vybraly 8 nejbláznivějších nápadů. Bavte se, protože tohle si nejspíš světlo na slunci nenajde. I když, bez takových šíleností by nebylo v historii geniálních vynálezů.

Velofeet – jednokolka

Tuhle jednokolku navrhl skotský vynálezce Manuel Alvarez Icaza a nevyžaduje žádné pedály. Jejím hlavním posláním je řešit pohyb po městě, kde jsou dopravní zácpy.
m

 

Skywalker Tall Bike

Máte strach z výšek? Tahle 3,5 metrů vysoká dvoukolka vás bude vozit s hlavou v oblacích. A třeba vás i potěší, že je postavena z jízdních kol, která už putovala do šrotu.

 

 

Ping Pong Bike

Tenhle úlet vyrobil někdo hodně závislý na ping pongu. A pravděpodobně i na kole;). Nikoho jiného by přeci nenapadlo brát si stolek s sebou všude, kamkoliv se vydá. Asi touha mít hodiny ping pongu uprostřed ulice, na náměstí nebo na louce. Popravdě, nám vrtá spíš hlavou to, kolik metrů by se s takovým kolem dalo ujet.

 

mm

Fliz kolo

Návrháři Tomovi Hambrockovi se asi zdála obyčejná chůze příliš snadná. A přišel s nápadem Flintstones kola. Raději bychom to nazvaly chodítkem. Co je jasné, že majitel nebude mít problémy s řazením, ale nejvytíženější komponent budou jednoznačně boty.

 

 

Bike se střechou

Po městě na kole a v dešti? Jedině s ochranou účesu i obleku. Ačkoliv se tenhle vynález zdá bláznivý, odbyl si i premiéru na cyklistickém veletrhu Eurobike.
m

 

Sideways Bike

Michael Killian, softwarový inženýr z Dublinu, se nechal inspirovat snowboardem a vytvořil kolo, kdy jezdec jede, na rozdíl od běžných kol, bokem! Jak to bude s rovnováhou a bolestí za krkem, si neodvažujeme odhadnout.

 

Toaleta Bike

Tak tady asi není třeba příliš slov. Snad jen zamyšlení, která z variant posezení by byla příjemnější….

 

 

Monster Bike

Postavit tohle monstrum trvalo tři měsíce a je kreativním výtvorem holandského studenta umění Wouter van den Bosche. Kolo je vyrobeno z ocelových trubek, jízdních kol a i kvůli pneumatikám z traktoru se jeho váha nakonec vyšplhal k 450 kg.

 

Náš přehled končíme jedním bonusem. Tenhle kousek byl viděn v akci na jedné čínské promenádě. Kolo v kole rozhodně nikdo v provozu nepřehlédne, ale jestli má jen pevný převod, jízda na něm se může v mžiku změnit na pěkný kolotoč.

bike inovace

 

Viděly jste také nějaký šílený vynález? A našla byste odvahu některý z našich top modelů vyzkoušet? Napište nám.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková