SCOTT SKIALPOVÉ KEMPY – pozdravte jaro z výšin

Jaro na lyžích nebo na kole? Pokud váháte, máme pro vás jedno lákavé pokušení…

Toužíte po naprosté volnosti v horách? Líbilo by se vám zdolat vyhlédnutý kopec, který si pak sjedete dolů? Vyzkoušejte skiaply!   Abyste v tom nebyla sama, ve vašich začátcích vám pomohly rady těch zkušenějších a také jste si mohla užít komfort špičkového vybavení, je ideální volbou absolvovat skialpový kemp.

 

Společnost Scott Sports pořádá každoročně skialpové kempy v kouzelném a skutečně horském prostředí, na Brádlerových boudách v Krkonoších.  Kempy jsou určené pro všechny, kdo milují hory a lyžování a přitom neradi tráví den na přeplněných sjezdovkách ve ski resortech.

Patřím tam?

Přemýšlíte, jak moc velké dovednosti musíte pro skiaplový kemp mít? A jaké vybavení k tomu? Odpověď je víc než příznivá. Skialp nebo skitouring je pro všechny, kdo zvládli základní pohyb na lyžích a bez větších problémů sjedou sjezdovku. Veškeré vybavení, tedy lyže, pásy, boty, hole, batohy, lavinovou výbavu vám organizátor kempu zajistí.  Kurs je vhodný nejen pro začátečníky, ale i pro všechny, kdo chtějí vyzkoušet novinky ve skitouringu. Můžete tak otestovat úplně nové modely lyží a bot značky SCOTT. Maximální počet účastníků je 12, takže je zajištěn opravdu individuální přístup. Součástí kempu je přednáška o lavinové problematice a také si v praxi vyzkoušíte vyhledávání zasypaného lyžaře v lavině.

Program pro účastníky je jak praktický, tak nechybí ani základní teoretická instruktáž, kterou se začíná už v pátek večer. Nováčci se seznámí se základním skiaplovým vybavením, ti zkušenější si pak můžou omrknout nejnovější kousky značky Scott pro běžný i závodní skiaplinismus

Po oba dny na účastníky čeká skialpová tůra, po cestě oběd, sobotní večer pak obohatí přednáška o zásadách pohybu v terénu v zimě a prostor bude věnován i lavinové problematice. Nácvik vyhledávání zasypaného v lavině je naplánován na nedělní dopoledne, po něm pak bude následovat další výšlap.

 

Někdy se sluníčku ven nechce, ale o zážitky není nouze nikdy

 

Kdy a za kolik?

V nabídce jsou dva březnové termíny, kdy jsou výborné podmínky pro pochody a šance na zážitky v jarním slunečném počasí, s fantastickými rozhledy. V ceně kurzu jsou 2 noci ubytování, polopenze (začíná se v pátek večeří, končí v neděli snídaní), zapůjčení vybavení na skialp, po celou dobu kempu odborné vedení kurzu zkušenými skialpinisty.

Termíny:
I.  10. – 12. 3. 2017
II. 24. – 26. 3. 2017

Cena: 4 990 Kč

Podrobné info a přihlášky na: www.scottsport.cz

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková