Reklama

Stopa pro život jde do finále, šanci mají závodníci na běžkách i fatbicích.

Zima ještě nekončí, Stopu pro život čeká finále na legendární Krkonošské 70.

Reklama

Jarní teploty a k tomu jasná obloha vylákala v posledních dnech většinu cyklistů na první vyjížďky. Přesto zimní sezóna ještě nekončí a to platí i pro seriál závodů Stopa pro život. Nadcházející víkend, konkrétně první březnová sobota patří tradiční události, Krkonošské 70, která se letos jede po dvaašedesáté! Na trati se setkají lyžaři i jezdci na fatbikách.

Seriál Stopa pro život má za sebou už tři velké závody plus novoměstský prolog a na adresu organizátorů se nese samá chvála. Výborně připravené tratě, skvělé zázemí a servis pro účastníky, přesně takový, co znají bikeři ze závodů Kola pro život. Kdy ale nejvíc oceníte vyhřívané převlékací boxy, než právě v zimě, po vyčerpávajícím výkonu? O tom jak chutná poctivý horký vývar a rizoto nebo domácí ovocné knedlíky (a pro pořádné chlapy gulášek), není asi vůbec pochyb.

Rozmary počasí, přesně takové, co natěšeným, cyklistům připravily předčasné jaro, naopak zamotaly hlavu pořadatelům předposledního závodu, jehož centrem byla šumavská Kvilda. Sněhové zpravodajství mluvilo jasnou řečí – výše pokrývky v rozpětí 0 -30cm. Přesto tradiční Šumavský maraton proběhl ve velké parádě, byť na zkrácené a sloučené trati. Za víkend se tu vystřídalo přes 1100 závodníků, od nejmenších špuntů až po zkušené veterány.

 Co patří také k zajímavým údajům, nejen Šumavského maratonu, ale i ostatních závodů, je účast žen. Co se týče procentuelního poměru vůči mužům, na lyžích jich závodilo víc, než právě na horských kolech. Jedna z účastnic to shrnula velmi pragmaticky: „Když spadnu, míň to bolí“.


Sobotní finále „ Krkonošská 70“ pro běžce i  fatbikery

Krkonošská 70 nabízí milovníkům běžek na výběr tři trasy: 25km, 50km  a nejnáročnější  70km. Poslední jmenovaná je pouze pro pětičlenné hlídky, na tratích 25 a 50 můžete soupeřit v týmu nebo jako jednotlivec.

Zatímco tradice běžkařských závodů sahá víc jak šest desítek let nazpět, závody fabiků jsou sotva předškolního věku, první stopu zanechaly v r. 2013. I přes poměrně náročnou trať si ale získávají rok od roku více příznivců. Pro ty, co ve své cyklistické garáži „tlusťochy“ nemají, je možnost využít půjčovnu fatbiků značek Specialized a Rock Machine,.

Od Specialized je k dispozici 11 kol (od velikosti S až po XL), od Rock Machine  4 kola ve velikosti 19“.

Jak si kolo zarezervovat?

Půjčovna fatbiků a 6fattie Specialized  ZDE
Půjčovna fatbiků Rock Machine  ZDE

Zamluvená kola se budou vydávat závodníkům u stánku Specialized v pátek od 15:00 a pro opozdilce v sobotu nejpozději do 8:30!

Bikerské klání na kolech s tlustými plášti odstartuje 4. března cca v 9:15 v areálu Svatý Petr. Závod na 25 km, jede se po stejném okruhu jako je krátká trať pro běžkaře. Závodníci si užijí nádhernou trať s nemalým převýšením, ale pokud bude počasí jen trochu přát, i úchvatné výhledy.

Tímto finálovým závodem K 70 skončí letošní Stopa pro život a pak už zbývá pár týdnů na cyklistický trénink a roztočí se nový, již 18. ročník seriálu Kolo pro život.

 

Foto: Miloš Lubas

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková