Reklama

Kellys Bike Ranch team vstupuje do jedenadvacáté sezóny

Jak se rodí úspěch? V případě party kolem Michala Douši je to o profesionálním přístupu, velkému nasazení i přátelské atmosféře. Tým Kellys Bike Ranch a jeho příznivci se sešli k bilancování i představení plánů na sezónu 2018.

Reklama

Pražský tým Kellys Bike Ranch v čele se zakladatelem Michalem Doušou připravil po roce opět parádní prezentaci, v které se ohlédl za uplynulou sezónou a zároveň odkryl plány na tu nadcházející. Perfektní a nápaditá projekce, za kterou by se nemusela stydět ani stáj cyklistické World Tour nejprve představila zástupce „áčkového“ týmu, kde vedle Michala Bubílka, Marka Raufuse a Michala Vláška zhodnotila svůj závodní rok i stále usměvavá Lucka Hamanová.

Lucka Hamanová při rozhovoru o svých plánech
Něžná část týmu Kellys Bikeranch: zleva Zuzka Šedová, Lucka Hamanová, Míša Porazilová a Hanka Turynová

Drobná blondýnka Lucka Hamanová opět dokázala zářit v extrémních maratonech.

„Nejlepší závod? Mé oblíbené Rallye Sudety, letos jako mistrovství republiky.  Sice z toho bylo bramborové umístění, ale to jsem brala všemi deseti. Holky přede mnou byly jinde. K tomu spokojenost s výkonem, zdolání vyhlášeného sjezdu „Hvězda“ a velmi silný zážitek, když jsem se objevila před posledním výjezdem, kde jsem zahlédla bráchu Michala, který mi dělal support a jeho radostné gesto. 

Naopak zážitky, které bych si odpustila, jsou ty, když víš, že jdeš k zemi a nejde to zastavit. Ale těch moc nebylo“, podělila se o své výrazné zážitky z letošního závodění. Pro příští rok má kromě cyklistických ambicí na domácích i zahraničních závodech i jedno přání: naučit se plavat kraula.

Že vám to nezapadá do těch obvyklých cyklistických cílů? V Kellys Bike Ranch týmu se věnují i terénnímu triatlonu a to je pro Lucku velké lákadlo.

Michal Bubílek je kromě úspěšného závodníka také pár měsíců šťastným otcem
Marek Raufus letos řádil v maratonech, etapákách i na cross country tratích

Sluší se zmínit o počinech dvou velkých sympaťáků, ve světě cyklistiky přezdívaných jako „Bubla a Ráfek“. Prvně jmenovaný, kromě celkového vítězství v etapovém závodě dvojic 4Island, které získal právě s Markem Raufusem, a 2. místa v českém maratonském poháru, se blýskl jiným počinem. V závodě MTB Trilogy v závěrečné etapě pomohl zraněnému kamarádovi, kterého po pádu doprovodil až do cíle a tím přišel o možnost vybojovat celkové vítězství. Jasný kandidát na cenu fair play!

Marek Raufus také mile překvapil své fanoušky, a to zejména skvělou reprezentací na MS v maratonu, kde vybojoval v nabité světové konkurenci skvělé 12. místo!  Tenhle všestranný sportovec nechyběl ani na svěťáku v Novém Městě na Moravě, kde si střihnul náročné cross country, za rok se postavil celkem 50 x na startovní čáru!

Junior Bikeranch team

Michal Douša nezapomíná ani na nejmenší cyklisty. V oddíle Junior Bikeranch teamu, který začal fungovat před 4 lety, je nyní už registrováno 30 dětí, s kterými pracuje 5 licentovaných trenérů.  Základním cílem je naučit děti ovládat kolo a objevit kouzlo cyklistiky. Řada z malých nadějí pravidelně závodí na domácí soutěži Bikeranch cup a Ti, co berou cyklistiku už hodně vážně, mají za sebou řadu dalších závodů i mimo pražský region. Není se co divit, vždyť na trénincích mohou vidět svůj velký vzor, a to právě Michala Bubílka, který s dětmi pravidelně jezdí.

Stálí partneři týmu Kellys Bike Ranch podporují i malý potěr. Také letos byla v rámci slavnostního večera tombola, jejíž výtěžek zamířil na rozvoj dětského týmu. Opět se posunul loňský rekord, vybralo se 24 500 Kč.

Bikeranch cup – závody pro malé i dospěláky

Michal Douša představuje další ze svých aktivit - seriál závodů Bikeranch cup

Na slavnostním večeru byl představen již čtvrtý ročník seriálu Bikeranch cup. Stejný formát, tedy pět závodu a k tomu jeden finálový, dětské kategorie podle velikosti kol, zvlášť vyhlašovaná kategorie žen-tak bude vypadat Bikeranch cup 2018.  Michal Douša má z dosavadního vývoje seriálu radost, postupně si získává na oblibě, navýšil se počet startujících dětí. Pro dospělé platí stále zařazení do výkonnostních kategorií, nikoliv podle věku, jak je běžné u ostatních závodů.

Známé už jsou i termíny jednotlivých závodů, které proběhnou v revitalizovaném parku Višňovka. Tak si zapiště do diáře a přijďte si užít příjemnou atmosféru s pohodovou partou Kellys Bike Ranch a Michalem Doušou.


  Termíny Bikeranch cup 2018

 1. závod              22.dubna

 2. závod              13.května

 3. závod              10.června

 4. závod              12.srpna

 5. závod                9.září

 6. FINÁLE           7.října

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková
Reklama