Kellys Bike Ranch team vstupuje do jedenadvacáté sezóny

Jak se rodí úspěch? V případě party kolem Michala Douši je to o profesionálním přístupu, velkému nasazení i přátelské atmosféře. Tým Kellys Bike Ranch a jeho příznivci se sešli k bilancování i představení plánů na sezónu 2018.

Pražský tým Kellys Bike Ranch v čele se zakladatelem Michalem Doušou připravil po roce opět parádní prezentaci, v které se ohlédl za uplynulou sezónou a zároveň odkryl plány na tu nadcházející. Perfektní a nápaditá projekce, za kterou by se nemusela stydět ani stáj cyklistické World Tour nejprve představila zástupce „áčkového“ týmu, kde vedle Michala Bubílka, Marka Raufuse a Michala Vláška zhodnotila svůj závodní rok i stále usměvavá Lucka Hamanová.

Lucka Hamanová při rozhovoru o svých plánech
Lucka Hamanová při rozhovoru o svých plánech
Kellys
Něžná část týmu Kellys Bikeranch: zleva Zuzka Šedová, Lucka Hamanová, Míša Porazilová a Hanka Turynová

Drobná blondýnka Lucka Hamanová opět dokázala zářit v extrémních maratonech.

„Nejlepší závod? Mé oblíbené Rallye Sudety, letos jako mistrovství republiky.  Sice z toho bylo bramborové umístění, ale to jsem brala všemi deseti. Holky přede mnou byly jinde. K tomu spokojenost s výkonem, zdolání vyhlášeného sjezdu “Hvězda” a velmi silný zážitek, když jsem se objevila před posledním výjezdem, kde jsem zahlédla bráchu Michala, který mi dělal support a jeho radostné gesto. 

Naopak zážitky, které bych si odpustila, jsou ty, když víš, že jdeš k zemi a nejde to zastavit. Ale těch moc nebylo“, podělila se o své výrazné zážitky z letošního závodění. Pro příští rok má kromě cyklistických ambicí na domácích i zahraničních závodech i jedno přání: naučit se plavat kraula.

Že vám to nezapadá do těch obvyklých cyklistických cílů? V Kellys Bike Ranch týmu se věnují i terénnímu triatlonu a to je pro Lucku velké lákadlo.

BikeRanch2018_04
Michal Bubílek je kromě úspěšného závodníka také pár měsíců šťastným otcem
BikeRanch2018_05
Marek Raufus letos řádil v maratonech, etapákách i na cross country tratích

Sluší se zmínit o počinech dvou velkých sympaťáků, ve světě cyklistiky přezdívaných jako „Bubla a Ráfek“. Prvně jmenovaný, kromě celkového vítězství v etapovém závodě dvojic 4Island, které získal právě s Markem Raufusem, a 2. místa v českém maratonském poháru, se blýskl jiným počinem. V závodě MTB Trilogy v závěrečné etapě pomohl zraněnému kamarádovi, kterého po pádu doprovodil až do cíle a tím přišel o možnost vybojovat celkové vítězství. Jasný kandidát na cenu fair play!

Marek Raufus také mile překvapil své fanoušky, a to zejména skvělou reprezentací na MS v maratonu, kde vybojoval v nabité světové konkurenci skvělé 12. místo!  Tenhle všestranný sportovec nechyběl ani na svěťáku v Novém Městě na Moravě, kde si střihnul náročné cross country, za rok se postavil celkem 50 x na startovní čáru!

Junior Bikeranch team

BikeRanch2018_09

Michal Douša nezapomíná ani na nejmenší cyklisty. V oddíle Junior Bikeranch teamu, který začal fungovat před 4 lety, je nyní už registrováno 30 dětí, s kterými pracuje 5 licentovaných trenérů.  Základním cílem je naučit děti ovládat kolo a objevit kouzlo cyklistiky. Řada z malých nadějí pravidelně závodí na domácí soutěži Bikeranch cup a Ti, co berou cyklistiku už hodně vážně, mají za sebou řadu dalších závodů i mimo pražský region. Není se co divit, vždyť na trénincích mohou vidět svůj velký vzor, a to právě Michala Bubílka, který s dětmi pravidelně jezdí.

Stálí partneři týmu Kellys Bike Ranch podporují i malý potěr. Také letos byla v rámci slavnostního večera tombola, jejíž výtěžek zamířil na rozvoj dětského týmu. Opět se posunul loňský rekord, vybralo se 24 500 Kč.

Bikeranch cup – závody pro malé i dospěláky

BikeRanch2018_02
Michal Douša představuje další ze svých aktivit - seriál závodů Bikeranch cup

Na slavnostním večeru byl představen již čtvrtý ročník seriálu Bikeranch cup. Stejný formát, tedy pět závodu a k tomu jeden finálový, dětské kategorie podle velikosti kol, zvlášť vyhlašovaná kategorie žen-tak bude vypadat Bikeranch cup 2018.  Michal Douša má z dosavadního vývoje seriálu radost, postupně si získává na oblibě, navýšil se počet startujících dětí. Pro dospělé platí stále zařazení do výkonnostních kategorií, nikoliv podle věku, jak je běžné u ostatních závodů.

Známé už jsou i termíny jednotlivých závodů, které proběhnou v revitalizovaném parku Višňovka. Tak si zapiště do diáře a přijďte si užít příjemnou atmosféru s pohodovou partou Kellys Bike Ranch a Michalem Doušou.


  Termíny Bikeranch cup 2018

 1. závod              22.dubna

 2. závod              13.května

 3. závod              10.června

 4. závod              12.srpna

 5. závod                9.září

 6. FINÁLE           7.října

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková