Zraněná Nikola Nosková bude na MS v cyklokrosu chybět!

Nikola Nosková, velká česká medailová naděje pro mistrovství světa v nizozemském Valkenburgu, ze zdravotních důvodů ukončila cyklokrosovou sezónu…

Velmi nepříjemná zpráva o předčasném ukončení cyklokrosové sezóny české reprezentantky se objevila nejprve na stránkách jejího belgického týmu Vondelmolen Cycling, sama Nikola pak na Twitteru uvedla, že se jí obnovilo zranění z prosincového pádu při SP v Namuru. Tam nešťastně upadla na obě kolena, nyní se jí při zátěži stav zhoršil.

Tuto informaci včera definitivně potvrdil i předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh. „Je to bohužel tak. Právě jsem podepisoval konečnou nominace trenéra reprezentace a Nikola tam chybí. Na reprezentačním soustředění přijela s oteklými koleny, společně s  trenérem Petrem Dlaskem se dohodli, že v takovém stavu nemá smysl dál pokračovat.“ uvedl Balog pro cyklokros.cz.

Nikola po nepříliš vydařeném národním mistrovství v Mladé Boleslavi, které ji nevyšlo podle představ a skončila až třetí, plánovala odjet na tréninkový pobyt na Mallorku, kde vyladí svou formu právě k světovému šampionátu.

Dvacetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou, odchovankyně týmu KCK Kooperativa, získala letos na jaře angažmá v profesionálním ženském týmu BePink Cogeas, s kterým absolvovala řadu závodů nejvyšší kategorie WWT, včetně nejdelšího etapového závodu Giro Rosa, kde skončila při své premiéře v top dvacítce.

Všestranná cyklistka posbírala úspěchy i v cyklokrosu, v r. 2016 se stala vicemistryní světa, o rok později v lucemburském Bielesu obsadila výbornou pátou příčku. Na mistrovství Evropy 2017 v Táboře vybojovala bronzovou medaili.

Přejeme Nikole rychlé uzdravení, aby mohla opět v plné síle vstoupit do nové silniční sezóny.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková