GHOST Racing a jeho ženy

Koho budeme letos vídat v týmovém oblečení Ghost? A jaká velká jména pro sebe získalo mezinárodní uskupení Ghost Factory Racing?

Německá značka Ghost patří mezi ty, co podporují ženskou cyklistiku. A to jak na světové, tak i na české scéně. Začneme tou domácí, kde za týmem stojí český dovozce, společnost Schindler.

 

Ghost Team 
Již druhým rokem vídáme ve výrazných červeno bílých dresech závodníky týmu Ghost, vedle pánů z elity jsou tu i dvě nepřehlédnutelné dámy, Vendula Kuntová a Lenka Fridrichová.

Vendy Kuntová

Letos pětadvacetiletá „Vendy“ je týmovou oporou a stálicí v českém bikingu, na svém kontě má dva tituly mistryně republiky cross country v kategorii U23, několikrát byla členkou reprezentačního týmu. Pohledná blondýnka se bude soustředit na závody XCO, ale zároveň ji budeme vídat na maratonských závodech a na podzim i v cyklokrosu. Týmový manažer na ni spoléhá i v obhajobě úspěchů v sriálu Nova cup.

Lenka Fridrichová

Třiadvacetiletá Lenka Fridrichová je další platnou členkou v týmu Ghost. Milovnice technicky náročného bikingu v loňském roce vybojovala řadu úspěchů v maratonských seriálech, především právě v Nova Cupu a Kole pro život. V týmovém plánu jsou i další závody, kde se bude Lenka snažit o pódiové umístění, například Šela maraton, Malevil nebo etapový závod MTB Trilogy.

„Neustále pokukuji po posilách do dámské části týmu, protože historicky byl tým vždy plný holek a v tomto nechci tuto pozici opouštět. Naopak budu rád, když se povede postupně zvětšovat tato ozdobná skupina týmu“, řekl na adresu dámské části manažer Honza Hruška. Ten se snaží najít do týmu náhradu za Zuzanu Wernerovou (Hruškovou), která si dává pauzu z důvodu plánovaného mateřství.  Koncem února se tým chystá na tradiční soustředění ve španělském Benidormu a první ostrý start je plánován na polovinu dubna v Nova Cupu v  Hradci Králové. Pak už to bude každý víkend něco.

Ghost Factotry Racing

Mezinárodní tovární tým německé značky Ghost má na své soupisce pět žen, došlo k menším škatulatům, která se ale vyplatila. Novou posilou je totiž aktuální mistryně světa i Evropy v kategorii do 23 let Sina Frei. Drobná a jen 151 cm vysoká Švýcarka ukončila studia a má před sebou volnou cestu profesionální bikerky. Své úsilí směřuje k roku 2020 a olympijským hrám v Tokiu

sina-frei

Další dámou, která doplňuje stávající trojici závodnic je zkušená maďarská bikerka Barbara Benko. Sedmadvacetiletou studentku optiky znají čeští fanoušci z domácích pohárů, kde se několikrát představila. Zajímavostí je, že tato dáma je dvacestisedminásobná maďarská šampionka v různých cyklistických disciplinách.

V týmu Ghost Factory Racing nadále zůstávají Rakušanka Lisa Pasteiner , Anne Terpstra (NED) a také Malene Degn (DEN). První větší poměření sil s konkurencí proběhne začátkem března na úvodním závodě Světového poháru v Jihoafrické republice.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková