Kvartet českých žen vyráží do boje o první svěťákové body

Kola Světového poháru mtb se roztočí už zítra, naše nejlepší u toho nemůžou chybět….

Zítra, krátce po poledni místního času odstartuje první letošní závod seriálu Mercedes-Benz World Cup, který hostí jihoafrický Stellenbosch. Ze světové špičky nechybí téměř nikdo, až na loňskou suverénku a vítězku SP, Ukrajinku Yanu Belomoynu. Ta se po prodělané nemoci necítí stále fit, takže svou závodní premiéru odsouvá na později.  Naopak, ve startovní listině nechybí matadorka bikového pelotonu, letos již 47 letá Sabine Spitz.

Poprat se s prašnou a kluzkou tratí přijelo i kvarteto českých žen, v čele s Karlou Štěpánovou, jejíž přípravu ale hodně ovlivnila operace ramene. V nových dresech se představí Jitka Škarnitzlová a Barbora Průdková. Ty se podělily o bezprostřední dojmy z tratě a také pocity a ambicemi, s jakými do závodu vstupují.

jitka-skanitzlova-trenink-stellenbosch

Jitka Škarnitzlová, letos nově hájící barvy týmu GAPP System – Cabtech

Přípravu jsme kvůli časnému termínu oproti loňsku neměnili, možná bylo o trochu víc intervalů, ale jinak žádná změna. Pak bude zase dlouhá pauza do dalšího SP, tak bude čas ještě pořádně trénovat. Je to světák, tak se to nedá brát jako rozjezd, proto jsme do přípravy opět zařadili už i závody na Kypru.

Trať je tu moc pěkná, zábavná ale zároveň těžká jak to k SP patří. Kromě startu a průjezdu depem, skoro celá v singlech. Některá místa se vyjíždějí a hromadí se prach. Při závodě se bude pěkně prášit. Technické sekce zatím byli většinou zavřené, ale něco už jsme projeli a vypadá to dobře.

 Ze špičky tu nikdo nechybí, tak to bude první velké porovnání s ostatními. Ráda bych do 25. místa. Kypr vypadal dobře, tak uvidíme….

1_sp-stellenbosch-2018-v

Barbora Průdková v novém týmu a dresu Head Pro

Po pádu ve Val di Sole jsem měla trochu strach ze skákání, jsou tady třeba desetimetrové skoky s dírou uprostřed, ale můj týmový parťák Joel Roth mi první den při projíždění hodně pomohl, takže to dávám všechno! Takže se na závod těším, zkusím ukázat, co ve mně je. Je to na mě trochu brzo, ale mám letos natrénováno daleko více než loni a sama jsem zvědavá, jak to půjde. Věřím, že se do top 10 dostanu.

O aklimatizaci do závodního modu Karly Štěpánová jsme psaly v krátkém rozhovoru, nezbývá tedy, než držet holkám pěsti, ať se jim ten první letošní svěťák povede co nejlíp!

28871832_1458465267613680_8125265865700786139_n

Okruh v délce 4,4 km má převýšení 180 m a nabízí úplně všechno, prudké stojky, pasáže do tahu, rychlé traily, technické sekce. Karla Štěpánová trénuje jednu z nich…

Jolanda-Neff-in-the-spotlight-Credit-EwaldSadie

Švýcarská star Jolanda Neff se dokázala po dvojité zlomenině hodně rychle vrátit do sedla a zcela logicky, jako aktuální mistryně světa je neustále středem zájmu.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková