České silničářky bojovaly o Velikonocích na závodech v Holandsku

Závod je nejlepší trénink! A co teprve v našlápnuté konkurenci? Kvartet českých silničářek opět v akci v zahraničí…

Česká nejvyšší silniční soutěž se teprve pozvolna rozjíždí, ženy kategorie Elite se poprvé na start českého poháru postaví až 8. dubna ve Zbraslavi. V Evropě se však již touto dobou závodí na plno a kdo nechce ztrácet kontakt se světem, musí vyvinout větší iniciativu a samostatnost a vyrazit na závody do zahraničí. Na přelomu března a dubna je zřejmě největší koncentrace kvalitních závodů v Holandsku a Belgii, kam se vypravila na velikonoční mini-sérii čtveřice českých závodnic.   

Náročná jarní klasika Volta Limburg Classic a  dvě sedmdesátikilometrová kritéria v okolí nizozemského Eindhovenu přilákala svým kvalitním obsazením ke startu závodnice z několika českých týmů. Bezmála 120 kilometrů dlouhé jarní klasiky v Eijsdenu se zúčastnila trojice Tereza Korvasová (Team Dukla Praha Women), Daniela Trčková (ČESKÁ SPOŘITELNA – ACCOLADE) a Naďa Voráčová (TJ Uničov). I přes velmi rychlé tempo již od startu se z pelotonu podařilo odpoutat trojici závodnic, ve které měly zastoupení především dva z nejsilnějších týmů startovního pole – Boels Dolmans a Parkhotel Valkenburg. Zbylé zástupkyně těchto dvou týmů pak hlavní pole kontrolovaly a vedoucí skupince se podařilo únik dotáhnout do vítězného konce. V cíli pak měla nejvíce sil Belle De Gast (Parkhotel Valkenburg Cycling Team), která zvítězila před druhou Jip van den Bos (Boels Dolmans Cycling Team) a třetí Roos Hoogeboom (Maaslandster Ladies Team). Z českých závodnic zajela nejlépe osmnáctá Tereza Korvasová:

2018_Gerwen_03

Následující dva dny pokračoval závodní program v Nizozemí závody typu kritérium, každý v délce cca 70 km. K výše zmíněným závodnicím se přidala ještě juniorka Hana Heřmanovská (TJ Uničov), která během jara absolvuje v Beneluxu navíc ještě juniorské soutěže UCI kategorie 1. a 2.NCup. Na obou kritériích se českým závodnicím podařilo několikrát bodovat na prémiích a v celkovém pořadí přidala parádní čtvrté místo opět Tereza Korvasová v Oploo v závodě Gouden Helm Trofee.

 

Autor: Naďa Voráčová
Foto: archiv autorky

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková