6 zajímavých tipů, proč vyrazit na FOR BIKES. A můžete jít zadarmo, SOUTEŽÍME o dva lístky!

Chystáte se na For Bikes? Máme pro vás tipy, které by neměly uniknout vaší pozornosti. A taky dva volňásky…

Už jen pár desítek hodin nás dělí od zahájení 9. ročníku veletrhu FOR BIKES. Třídenní cyklistický svátek je již tradičně v PVA EXPO PRAHA v Letňanech, a své brány otevře návštěvníkům v pátek 6. dubna přesně v 10 hodin dopoledne.

Těšit se můžete na nejrůznější expozice s tisíci koly a veškerým příslušenstvím od více než 200 vystavovatelů ze 6 zemí!  Největší cyklistický veletrh v České republice FOR BIKES oficiálně odstartuje v 11 hodin na stánku společnosti Universe Agency (Author). Tam proběhne za přítomnosti vzácných hostů slavnostní přestřižení pásky. Mezi pozvanými bude mimo jiné profesor Pavel Pafko nebo ambasador veletrhu Jiří Ježek.

Kdo má rád kolo, na veletrhu si to „svoje“ najde. Tady máte několik tipů a n závěr i slibovanou soutěž.

A-ray

Vyhraj kolo AUTHOR!

Jako každý rok se stane jeden z návštěvníků veletrhu šťastným výhercem kola. Tentokrát značky AUTHOR a jejího modelu AUTHOR A-RAY 29, které do soutěže věnuje firma Universe Agency.

Stačí na veletrhu vyplnit anketní lístek a vhodit do připraveného boxu na stánku AUTHOR.

Expozice Author na veletrhu For Bikes letos nabídne téměř kompletní kolekci Author 2018. Prezentace bude rozdělena do dvou částí: Author a exkluzivní Author Direct. Návštěvníci si budou moci prohlédnout novinky z oblasti elektrokol a kompletně novou řadu celoodpružených kol Author A-Ray včetně top modelu 29 Team, postavený na lehkém karbonovém rámu z materiálu High Modulus Carbon T-800, který prošel dlouhým vývojem a náročným testováním.

Yetty a Betty na živo

U nás jste četly, teď uvidíte. Na vlastní oči si můžete prohlédnout tyrkysovou krásku, o které jsme před časem psaly. A nejen tu. Americká kultovní značka kol YETI, bude mít své náležité místo na letošním veletrhu FOR BIKES.
Její výhradní dovozce do ČR a SK, firma ZOOKEE s.r.o., zde bude vystavovat biky napříč celými modelovými řadami. Těšit se tak můžete na modely od maratonsky zaměřené SB4.5, až po čistokrevné enduro SB6, se zdvihem 160 mm a patentovaným systémem pružení Switch Infinity, které je typickým znakem právě kol Yeti.

Garmin a jeho chytré GPS cyklopočítače

Americká značka Garmin je u většiny lidí známá jako přední světový výrobce automobilových navigací. Sortiment značky Garmin se ale zejména v posledních letech soustředí na GPS sporttestery, GPS cyklopočítače, chytré multisportovní GPS hodinky a další sportovní elektroniku, kde patří k absolutní světové technologické špičce. Z produktů, které na výstavě budou k vidění, stojí za pozornost kultovní chytré hodinky Garmin fénix5 spojující outdoorové i sportovní funkce. Fénix5 jsou k dispozici ve třech modelových řadách, které se liší velikostí a případně funkcemi. Nejmenší fénix5S je ideální pro ženy a sportovce s menším zápěstím, standardní fénix5 zaujme kompaktními rozměry a inovovanými funkcemi, nejvybavenější fénix5X nabízí možnost zobrazení podrobné mapy na displeji a rozšířenou nabídku navigačních funkcí.

Nebudou chybět ani chytré cyklopočítače, od minimalistického Edge 25, přes atraktivní Edge 520 či Edge 820, až po nejvýkonnější Edge 1030 se skutečně velkým a přehledným displejem. A bonus? Vybrané produkty bude navíc možné získat za veletržní cenu.

DSC_0002

Návrat dobrých značek. A nová překvapení.

Pravidelní návštěvníci se jistě těší na své oblíbené značky, které již tradičně na veletrhu nebudou chybět, ať už jde o Canyon, Trek, Author, Meridu. Dobrou zprávou je, že se na veletrh vracejí kola Kellys a nově se představí třeba značka Orbea, pod hlavičkou distributora Vavrys, kterého si většina spojuje především s oblečením značky Craft. Když už zmiňujeme výrobce oblečení, na veletrh se vrací také značka Atex, dlouholetý partner Martiny Sáblíkové a reprezentace v biatlonu.

Yedoo – koloběžky pro každého 

Také jste postřehly rostoucí zájem o koloběžky? Samozřejmě, že nemůžou na FOR BIKES veletrhu chybět. Společnost Yedoo představí hodně rozmanitý sortiment, od těch hliníkových až po skutečně expediční. Navíc všechny modely si můžete vyzkoušet ve venkovním testovacím centru.

A taky si budete moct prohlédnout exponát, který „přežil“ putování napříč Latinskou Amerikou.  Trekingovou koloběžku Yedoo Trexx totiž prověřil cestovatel Marek Jelínek a jeho kamarádi, kteří na ní ujeli přes 6 000 km. „Nejvíc Trexxe prověřily změny klimatu, pohybovali jsme se Amazonií, kde je vysoká vlhkost vzduchu, v Bolívii jsme projeli solnou plání Salar de Uyuni, v Peru jsme koloběžky vytlačili na Machu Picchu a v Andách na peruánské stezce La Raya jsme s nimi překonali mrazivé teploty a nadmořskou výšku 4 338 metrů.

Doprovodný program – exhibice, besedy i výstava historických kol

Na FOR BIKES bude i letos mnoho doprovodných akcí. Návštěvníci se mohou těšit nejen na přehlídku sportovních výkonů v rámci AUTHOR silničního kritéria, mezinárodních závodů v Trialu, soutěží na U rampách. Bohatý je i doprovodný program, který zaujme cestovatele a dobrodruhy. Už tradičně se budou moci fanoušci setkat s nejzkušenější českou dvojicí cykloturistů – Lucií a Michalem Jonovými. Světoběžníci budou v sobotu 7. 4. na své přednášce poutavě vyprávět o jejich putování po celém světě.

Celou řadu zajímavých hostů bude mít nově prezentované pódium v Hale 5, kde se budou střídat zajímaví hosté, chystají se rozhovory například s Ondrou Cinkem, Jiřím Ježkem, prof. MUDr. Pavlem Pafkem. U mikrofonu moderátorů se budou střídat sportovci, trenéři, pamětníci, organizátoři závodů, zástupci jednotlivých značek, vývojáři a mnozí další. O zajímavosti ze zákulisí tedy nebude nouze.

A lahůdka na závěr? K výročí 100 let České republiky bude připravena expozice historických bicyklů! To musí chytnou u srdce každého….

c0065b3f

SOUTĚŽ O DVĚ VSTUPENKY ZADARMO!!

Nalákaly jsme vás a chcete některý ze tří dnů na veletrh vyrazit? Při troše štěstí můžete jít zadarmo. Vy a váš partner, kamarádka, dítko…zkrátka nenecháme Vás v tom samotné a JEDEN výherce získá VSTUPENKY PRO DVĚ OSOBY.

Stačí, když nám napíšete na náš email (damynakole@gmail.com)  jednoduchou odpověď na otázku: 

Proč na veletrh půjdete, na co se nejvíc těšíte a KOHO si s sebou vezmete jako doprovod! (když napíšete proč, budeme rády).   

Své odpovědi posílejte  do 5.4. 2018, nejpozději do 12 hodin.  

Unikátní kód zašleme vylosovanému výherci na email.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková