Letňanský singltrail – nové rejdiště pro děti i dospělé

Zábavu nebo tvrdý trénink si můžete užít na nově otevřeném trailu, v pražských Letňanech…

V lesoparku Letňany proběhlo minulý týden slavnostní otevření prvního singltreku na území hlavního města. Za finanční podpory Magistrátu hl.m.Prahy bylo během půl roku vybudováno téměř 6 kilometrů jednosměrného trailu. Traily vznikly v severní části letňanského parku, na bývalé vyvážce z ražení tunelu metra, kde byl doposud náletový les a neupravené cesty.

Zahříváček zahřeje, Letňanský prověří

Trail je rozdělen do 4 úseků, s příznačným pojmenováním: Zahříváček, Čakovický, Kbelský a Letňanský.  První tři jsou lehké obtížnosti, poslední je středně těžký a má červené značení. Tam najdou bikeři několik malých skoků, dvě kamenné sekce a drift zónu, kde mohou trénovat smyky v zatáčkách. Při projetí všech trailů bikeři nasbírají víc jak 120 zatáček.

Traily Letňany

Při budování tras bylo počítáno i s dětmi ve věku cca 12 let, ale terén je určitě náročný i pro dospělé jezdce – záleží samozřejmě také na rychlosti, kterou terénem posvištíte.

„Věřím, že komunita cyklistů, kteří jezdí singltraily, bude tento areál hojně využívat a že jim bude dobře sloužit,“ uvedla pražská radní Jana Plamínková, která byla mezi hosty při slavnostním otevření.

Trasy se záměrně vyhýbají existujícím pěšinám, v místě zaústění na lesní cesty jsou umístěny zpomalovací prvky a výstražné tabule tak, aby se minimalizovala možnost střetu cyklistů a ostatních návštěvníků lesoparku.

traily Petr Polivka
Velký přízivec horské cyklistiky, starosta Letňan Ivan Kabický v diskuzi nad dalšími plány s autorem trailů Petrem Polívkou

Co do budoucna?

„Stávající podoba ještě není konečná, v následujících měsících budou probíhat v lesoparku zemní práce a ze získané hlíny se dobudují klopené zatáčky a terénní vlny. Na červeném trailu by měly postupně přibývat další technické prvky, např. skoky, wallride, kamenité

Pro nejmenší bikery vznikne speciální dětský trailík a v budoucnu i pumptrack a skillcentrum“ říká jeden ze spolutvůrců tratí, Petr Polívka.

Lesopark Letňany založen v roce 2008 na původně orné půdě a částečně na bývalé vyvážce ze stavby metra. Postupně v průběhu let je vybavení lesoparku doplňováno o další prvky a aktivity. Nejen místní obyvatelé lesopark vyhledávají například pro kvalitní okruh na in-line brusle, mezi dětmi je favoritem dřevěné letadlo připomínající nedaleké sportovní letiště. V letošním roce by zde ještě měla přibýt asfaltová propojovací cesta směrem ke Kbelům a fitness prvky.

Jak na traily? 
Kromě vlastní dopravy autem je lesopark dostupný ze stanice metra Letňany, odkud je to na start trailu pouhé 3 kilometry. 

Areál singltrail se nachází ZDE 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková