Bike Prague 2018 je nucen upravit trasu, oblíbené singltreky se ale pojedou hned dvakrát

Horké chvilky zažíval organizační tým závodu Bike Prague, rozmary počasí si totiž vynutily změny v tradičních trasách, zejména u dlouhé varianty….

Rekonstrukce železničního přejezdu v Černošicích, a s tím související objízdná trasa po silnici II/101, zásadně narušila plány pořadatelů sedmého ročníku závodu Bike Prague (19. 5. 2018) , který tak nezamíří až na Cukrák, ale zaměří se na severní část CHKO Český kras.

Loni nově zařazené singltreky u Chýnice pořadatelé zachovají a dokonce je nechají účastníky závodu zajet hned dvakrát. Chybět nebudou ani průjezdy brodů, lesní úseky či průjezd Prokopským údolím.

Obě trasy doznají změn – kratší bude měřit kolem 35 km a bude prakticky kopírovat loňskou, ubyde technický úsek u Chýnice. Dlouhá trasa bude měřit zhruba 50 km, úsek mezi Chotčí, Chýnicemi, Třebotovem a Kosoří se pojede na dlouhé trase dvakrát.

Z tohoto důvodu budou odděleny starty. Závod odstartuje dlouhá trasa se startem klasicky v pravé poledne. Krátká trasa vyrazí v 15 hodin, kdy už bude většina bikerů z dlouhé trasy mimo zmíněný okruh. Důvodem je bezpečnost závodníků.

Možnost vybrat si trasu závodu je zachována, nicméně závodníci se budou muset rozhodnout už před startem, do kterého závodu nastoupí.

„Nechtěli jsme do tras závodu kvůli rekonstrukci přejezdu v Černošicích zasahovat tolik, ale neměli jsme na výběr. Po dohodě s odborem dopravy Praha Západ nebylo možné ani využít objízdné trasy nebo zvolit trasu s křížením provozu,“ vysvětluje ředitel závodu Lubor Tesař, dříve sám špičkový český cyklista.

bike-prague

Pořadatelé dostali definitivní zamítnutí v druhé polovině dubna a od té doby se snažili najít nejlepší možné řešení. „Řešili jsme i možnost vybudování nadchodů přes silnice sloužící jako objízdné komunikace. Kvůli loňské podzimní vichřici ale není možné vjet na většinu lesních cest na jih od Třebotova, kde jsou stále stromy hrozící vývratem a probíhá sanační těžba. Do startu závodu bohužel nebude ještě dokončena,“ dodává Tesař.

Jednou z variant bylo i prodloužení trasy do nových úseků nad zmíněnou objízdnou komunikací, ale zde museli pořadatelé ustoupit CHKO Český kras a respektovat zákaz vjezdu kol do částí s vyšším stupněm ochrany. „Pořád se pohybujeme v chráněné oblasti, nechceme ji narušovat. Naší snahou je vycházet vstříc CHKO a za rok se vrátit na původní oblíbenou trasu Bike Prague,“ doplňuje Tesař.

Závod Bike Prague, který se koná v sobotu 19. května a vyráží na nové tratě od Galerie Butovice, čeká již 7. ročník. Na start by se mělo opět postavit téměř 2 000 bikerů všech úrovní, včetně dětských závodníků. Registrace stále běží na www.bike-prague.cz. Dopolední program bude navíc patřit dětem, které budou mít dle věku na výběr hned z několika menších závodů.

Více informací o závodě a online registrace zde: www.bike-prague.cz

Chcete se přidat do týmu Dámy na kole? Přečtěte si info zde.

Autor: TZ

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková