DNK tip na nákup. Dresy Kalas, ke kvalitě česká hrdost navíc

Dnešní módní okénko je s bonusem navíc pro všechny, co v sobě mají kus patriotismu

Dlouho cestu má za sebou česká značka Kalas, která  vyrábí  cyklistické oblečení již více než 25 let. Poctivá práce, komunikace s profesionály, propojení jejich poznatků s moderními trendy, které si žádá hobby jezdec znamenají úspěch. Oblečení nesoucí značku Kalas obléká nejen řada domácích profesionálních týmů, ale například i britská reprezentace. A také tisíce amatérských cyklistů i rekreačních jezdců.  Každý rok přijde táborský výrobce s nějakou inovací, ať už z pohledu výběru materiálu nebo nového designu.

Nám přišla do redakce na představení novinka letošní sezóny, komplet TITAN X8. Dres s krátkým i dlouhým rukávem a bezkšandové kraťasy, ve velmi příjemné barevné, tyrkysově-černé kombinaci.  A hned zkraje musíme zmínit, že pokud nepatří tato barva mezi vaše oblíbené, na výběr jsou ještě další dvě, černorůžová a bílá, s fialovou a černou.

Dres krátký rukáv TITAN X8

kalas dres

Pružnost a prodyšnost jsou dva základní parametry, které ovlivňují celkový dojem při jízdě. V případě dresu Titan X8 se k tomu ještě přidává nízká gramáž (125g/m2), takže se tu při oblečení skutečně naplňuje pocit „druhé kůže“.

Na vzhledu záleží a v případě modelu Titan X8 si tu designér pohrál s detaily, které dělají nijak výstřední dres docela zajímavým. Motiv ve tvaru písmene ypsilon, opakující se na zádech, rukávech a také na kraťasech, místa v inverzi potvrzuje, že stačí malý detail, který rozbije monotónní dvoubarevnost.  

kapsa (2)

Kombinace různých materiálu, rukávy z elastického, bočnice jsou síťované, aby byl dres více prodyšný. Dres má celorozepínací zip, spodní lem má silikonový proužek.

Detaily dělají luxus, mnohokrát opakované a zároveň praxí potvrzené. V případě dresu Titan X8 je to například odepínací a voděodolná kapsa na cennosti, které vozíte s sebou a v případě nečekaného deště je chcete uchránit před vlhkem.

Cyklistické kalhoty TITAN X8

kratasy

Dámské kraťasy v oblíbeném provedení do pasu, mají anatomicky uzpůsobený střih, aby vám nejlépe padly v cyklistické pozici. Pas i ukončení nohavic je do širšího lemu, velmi pružného, nedochází tak k nepříjemnému stažení nohy. Navíc na zadní straně nohavičky, v její spodní části je všitý pružný klínek, který zaručuje potřebnou elasticitu.

zadek

Výrobce tak reaguje na fakt, že při zátěži se nám o pár milimetrů zvětší objem stehna. Kalhoty tak jsou pohodlné při jakkoliv intenzivním výkonu. Nesmíme také zapomenout na antibakteriální cyklistickou vložku Zoom X, v dámském tvarování, samozřejmě.

Dres TITAN X8 dlouhý rukáv

dlouhý

Pro ty, co rády ladí do detailu je ve stejném designu i dres s dlouhým rukávem. Jeho střih umožňuje použít i jako druhou vrstvu, při chladnějším počasí. Jako materiál je zvolen z rubové strany jemně česaný Flanders, s gramáží 200g/m2. Zakončení rukávů je do širší manžety, i tady najdeme na zadním díle trojdílnou kapsu, kde je skryté praktické nepromokavé pouzdro.

Co za všechnu tuhle parádu, která si materiálem ani střihem nezadá se zahraničními konkurenty? Dres a kraťasy pořídíte za 1490,- resp. 1590 Kč, dlouhý dres stojí o stokorunu víc.

Ke značce Kalas se vrátíme v krátkém čase ještě jednou, pohledem na zakázkovou výrobu.

Info o dostupnosti a dalších barevných variantách najdete na stránkách výrobce kalas.cz

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková