Eurobike 2018 – módní okénko. Aneb čím obohatit cyklošatník v příštím roce?

Nakoukněte prostřednictvím naší komentované fotogalerie do největšího cyklistického šatníku, který nabídl Eurobike 2018…

Tak trochu netradičně začneme naše ohlédnutí za nedávno skončeným veletrhem Eurobike nikoliv koly, ale oblečením. Důvodů je několik, tím veselejším je přepestrá nabídka, kterou jsme mohly vidět, prohlédnout a zcela upřímně se na nové oblečení těšit. Ten druhý důvod je už trochu rozpačitý, kdy jsme vnímaly ve výstavních halách úbytek „normálních“ kol, resp.  prezentace  velkých značek. K tomu se ale dostaneme v příštím článku, který se bude trendu, jaký byl na Eurobike naznačen, podrobněji věnovat. Teď k našemu oblíbenému tématu a tím je cyklooblečení.

Použité materiály, technologie zpracování, zvýrazněné švy či bezešvé prádlo, kompresní, volné, chladící, voděodolné…ať si vzpomenete na jakoukoliv vlastnost, kterou byste chtěla u svého oblečení mít, je téměř jistě, že takový kousek seženete!  Ne, berte tuto hlášku s lehkou nadsázkou, ale jedno je zcela neoddiskutovatelné, vývoj v segmentu sportovního oblečení jde raketovou rychlostí vpřed.

V nabídce globálních značek, tedy těch, co se na Eurobike prezentovaly (Scott, Giro, Vaude), ale i méně známých nebo dokonce nových (UYN), najdete dámské kolekce, které reflektují současný trend. Ženy na kole jezdí, chtějí se líbit, cítit komfortně, dokážou ocenit kvalitu, hledají originalitu a za tu jsou ochotné zaplatit.

V dnešní galerii najdete jen malou část toho, co bylo k vidění, ale i tak si jistě uděláte představu o tom, co bude v příštím rok „in“ , odhadovat, co se určitě „chytne“ a co je podle vás úlet.

VAUDE

vaude bunda
vaude kratasy I
vaude trend

Německá značka, jejíž historie se píše od r. 1974, dokazuje každým kouskem oblečení, batohu nebo jiného doplňku, že lidé, kteří se na tvorbě produktů podílejí, jsou se světem outdooru dokonale propojeni. Jejich úsilí směřuje i k tomu, aby nabídly produkty z přírodních materiálů nebo recyklovatelné, které budou šetrné k životnímu prostředí, což dokazuje kolekce Green Shape Core, ta získala i nestižní cenu GreenTec.  Kromě toho nabízí hodně široký sortiment, v mnoha barevných odstínech, tady si nejde nevybrat. Bavily nás nejen barvy, ale i funkční detaily, kombinace různých materiálů, střihů. Co dodat, ještě že nešlo o prodejní výstavu, stačilo by vzít kreditku a …

SCOTT

scott barvičky
scott

Tahle značka nám na Eurobike udělala velkou radost, protože slavila 60 let výročí a stánek byl plný krásných kol, oblečení i retro koutku, který ozdobilo o kolo Nino Schurtera (samozřejmě v retro barvách). Vždy při pohledu na oblečení Scoot si uvědomím hrdost, že nese stopu české návrhářky Michaely Jauk. Letos opět spousta barev, přírůstky v life style a běžecké kolekci, do které se tato švýcarská značka „obula“ už před pár lety. Samozřejmě cyklistika jede, vedle klasických race dresů jsou tu ty volné, s různě odstínovanými geometrickými tvary, k tomu sladěné rukavice, helmy a samozřejmě i tretry. Nehledejte divočinu, ale v kombinaci s pastelovými barvami kol vše vypadalo na jedničku.

GIRO

giro volné
giro xc detail

Další do puntíku vyladěná kolekce, která působila klidně, s výběrem tlumenějších barev, až na výjimky i decentního designu. Jako by nabádala k tomu, ať jezdkyně klame tělem a až když usedne na kolo, může se proměnit v divoženku. Ale příznivkyně Giro kvality, samozřejmě že se tu najdou i barevné komplety, hlavně pro free ride jízdu.

ALÉ

ole
ole vsechno

Na prezentaci značky Alé nám až přecházel zrak. Italské špičkové oblečení, u jehož zrodu stál sám slavný Eddy Merckx v sobě snoubí použití nejnovějších materiálů, pro cyklisty dokonale vyladěný střih, strhává pozornost designem, který nenechá kámen na kameni. Přestože vše na pohled hýří až divokou paletou barev, najdete tu i poměrně vyklidněné kousky v černobílém provedení. Počet modelů jsme ani nestihly spočítat, ale i to je záruka, že si můžete pro sebe vybrat tak trochu originál, řadu setů stejné barvy od sebe liší jen drobné nuance. Samozřejmě nabídka pokrývá veškeré potřeby cyklisty od ponožek, přes vesty až po doplňky, jakými jsou návleky na boty.

Loose Rider

loose bike

Jedna z těch „mladých“ značek, s rodištěm v Thajsku, poutala pozornost hodně neotřelým designem. Kdo se chce odlišit, tady si vybere. V dámské kolekci najdete freeridové dresy i výbavu pro tvrdší ježdění. Takže enduro až downhill, ale proč to škatulkovat. Ty motivy a barvy jsou to, co přilákají vaši pozornost, materiál rozhodně nezklame.

RH+

RH plus
RH plus komplet

A zas kousek Itálie, jenže když nejde odolat…Kromě brýlí a helem RH+ nabízí i cyklistické oblečení. A právě jedna z modelových řad nás hodně dostala. Na téma kvalitního a funkčního italského materiálu bylo napsáno hodně, i v případě této značky to platí. Když se k tomu přidá povedený, originální design, skvělý produkt je na světě. V případě této kolekce se můžete vyzbrojit návleky, dresem s dlouhým rukávem, bundičkou, vše v nepřehlédnutelných barvách.

Nalini

nalini dres
P1015870nalini

My tu Itálii ne a ne opustit. Nalini, to je krásná klasika. Výstava nabídla sice jen dva modely, ale i z těch lze vyčíst, jakým směrem a s jakými barvami si kolekce 2019 bude hrát.  

Gobik

gobik

Minimalisticky pojatá prezentace této španělské značky byla pohlazením, stejně tak i dámský dres střídmého, přesto výjimečného designu. Nemusíte zářit barvami, přesto můžete být nepřehlédnutelná. Také z tohoto designu vnímáte jakousi okouzlující čistotu? Gobik se buď bude strašně líbit, nebo dostane úplně záporné hodnocení.

Briko

briko

Z téhle kolekce čiší jednoduchost a zároveň dává prostor k perfektnímu vyladění našeho cyklo outfitu. V kombinaci s kraťasy, kde je spojující jemný barevný detail bude každá cyklistka šik.

Silviny

silviny

I česká stopa a ne jedna byla vidět na Eurobike. Nás zaujala tato dvojkombinace, možnost dle chuti i typu vyjížďky, si majitelka setu zvolí buď cyklosukni nebo dámské kraťasy. Obojí disponuje odnímatelnou vložkou, ale můžete si každý kus pořídit i samostatně.  

UYN

IMG_7239
IMG_7237

Pokud jsme hledaly na Eurobike něco opravdu unikátního, naplnila naši představu značka UYN. Je to nováček v cyklistické branži, i když její zakladatelé čerpají z předchozích zkušeností z tohoto cyklo odvětví. Na Eurobike  představila zcela inovativní cyklistické oblečení se dvěma linkami Alpha a Activyon, pro závodní i výkonností cyklistiku. Přišla také s dvěma technologiemi Hypermotion2 a T-Hexagon, díky kterým se extrémně zvyšuje volnost pohybu, v druhém případě pak ventilace jednotlivých částí oblečení.

V tuto chvíli je ucelená řada spodní vrstvy, cyklistická kolekce bude k prodeji pro sezónu jaro-léto 2019. Pak se zapracuje na běžeckém segmentu. Materiál i téměř bezešvé zpracování, v kombinaci s atypickým vláknem (trojrozměrná šestihranná textilní struktura), dodá oblečení zcela atypický vzhled. Na omak hodně příjemné, ale zda je to nová generace funkčního a maximálně pohodlného oblečení, ukáže čas…

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková