Progress Cycle a jeho novinky pro sezónu 2019. Díl 1.

Další várka zajímavostí pro příští sezónu, tentokrát od značek LIV, Giro, Bell a dalších…

Představit v jednom článku vše nové od společnosti Progress Cycle, která je dovozcem víc jak 20 značek je v podstatě nemožné. Vybraly jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího a prostřednictvím komentované fotogalerie i krátkého videa vás snad nalákáme na další články, kde se k některým věcem budeme vracet podrobněji. A představení také rozdělíme na dva díly. Začínáme samozřejmě značkou Liv…

O novinkách ze světa e-biků už jsme psaly, hned poté, co bylo uvolněné informační embargo. Vrátíme se k nim ještě jednou a to z důvodu, že tvořily dominantní část dámského koutku kol Liv a také, že jde v podstatě o tu nejzásadnější novinku pro r. 2019. Mimochodem, Giant a Liv  má v nabídce pro evropský trh 40 modelů!

Liv Embolden E+ a další

P1039345
P1039354
P1039396

Kolo pro vyznavače trailového ježdění, se zdvihy 130/120mm má zcela novou rámovou platformu, plně integrovanou baterii umístěnou zespodu dolní rámové trubky, přesně tak, jak si žádá moderní doba. Tento model dostal vylepšený motor SyncDrive Sport Yamaha, kapacita baterie je 500kW.

Novinkou je také intuitivní ovládání, umístěné na řidítkách. Giant Ride Control nemá display, je tu jen pár tlačítek a diod, informujících o stavu akumulátoru, úrovně dopomoci. Cena za Embolden E+ je necelých 92 tisíc.

Intrigue-E-Angle

Do rodiny dámských e biků patří další celopérko Intrique E+ a také hardtail Vall E+, ve více specifikacích. Pro nejnáročnější jezdkyně je Intrique E+ 1, s baterií 500kW, odpružení Maestro, zdvihy 150mm řeší vidlice i tlumič od Foxe, s cenou se dostáváme k 118 tisícům. Pevné e biky zatíží finanční rozpočet výrazně méně, top model Valle E+ 1 je za 85 tisíc, nejlevnější e+3 za 56 999 Kč.

Sympatické u většiny modelů je,že jsou nabízeny i v okrajových velikostech, tedy od XS až po L.

Pique

_MG_9414
P1039432
P1039426

Přestože se v případě modelu Pique nejedná o novinku, nechceme vás ochudit o „normální“ kolo. Obzvlášť, když je v příští sezóně velmi pěkně vybarven. V nabídce jsou dva modely, Pique 1 a 2, v prvním případě najdete osazení Sram NX Eagle a převody 1×12, u dvojky pak Shimano řady Deore, pro oba trailbiky platí shodné údaje o zdvihu, konkrétně 130mm. Ceny 69tis , resp. 55 tis za dostupnější Pique 2, který dostal povedenou kombinaci barev, ve stylu modrá je dobrá. V tomto případě je to víc, než dobré.

Langma

_MG_9504

Musím přidat i zástupkyni úzkých plášťů, silničku Langmu. Uprostřed hmotných e-biků se vyjímala jako křehká a také nepřehlédnutelná. A to nejen díky svému třpytivému vybarvení, které jsme se snažily s velkým úsilím naším fotoaparátem zachytit. Prezentovaný kousek byl na Ultegře, celokarbonový, včetně compositové sedlovky, vybaven plášti šíře 700x25c. Ve vší parádě můžete tenhle závodní stroj mít za velmi přímených 56 tisíc.

Gravel Revolt

P1039597
P1039602

Nemůže chybět: A kdo? Přeci gravel. Nový model Revolt má geometrii, která má nabídnout pohodlí pro celodenní  jízdu. Tomu napomůže nejen sedlovka D-fuse, když pohltí otřesy směrované do vašich zad, ale třeba i široké pláště 40c. Komu by to bylo málo, může vyměnit dokonce za rozměr 45c, i ten totiž projde zasní stavbou. Z pohledu geometrie rámu a úhlů uvádí výrobce jednak větší sloping rámu a položenější hlavový úhel. Karbonový speciál v černém provedení byl přímo démonický, pravda i jeho cena, která atakuje 92tisíc. Jenže je nutno dodat, že získáváte vymazlený bike na Ultegře a s karbonovými koly. Pokud je to moc, úspornější variantu pořídíte za necelých 55 tisíc.

Helmy Bell a Giro

P1039521

Značka Bell byla tak trochu ve stínu sesterské značky Giro, ale poslední době se hodně zacílilo na vývoj, marketing a Bell nabízí vysoce kvalitní helmy s moderními technologiemi za velmi zajímavé ceny. 

Bell Spark

2019-Bell-spark-mips

Na prezentaci tak byly k vidění úspěšné integrálky, v pestrých barevných kombinacích, ale třeba i inovovaný model Bell Spark. Považte, je dostupný jak s ochranou MIPS i bez ní a cena je 1499 Kč, resp 1999 Kč za model Mips.K dostání budou i barevné varianty pro ženy, Spark je nabízen i v juniorském provedení.

Giro Aether

P1039554
P1039563

Giro už zkraje léta na Eurobike představilo novou závodní přilbu s unikátní technologií MIPS Spherical. Technologie MIPS doposud využívala plastovou vložku, která chránila hlavu, ale MIPS Spherical  pracuje na jiném principu. Helma se skládá ze dvou oddělených částí, které po sobě kloužou jako kloub a při nárazu se posunou a lépe pohltí energii a zabrání poranění hlavy. Díky nové technologii má helma skvělé odvětraní. Cena za zcela novou závodní helmu Aether je 7699 Kč.

Giro Seyen Mips

DSCF6723
P1039571mips

Novinka na druhé straně cenového spektra je dámská helma Seyen Mips, závodně střižená, s technologií MIPS, integrovaným čistě do upínacího systému, což je další ze specialit značky Giro. Designově je sladěná k novinkám ze světa Liv. A krásná cena za Seyen, jen 2999 Kč.

Giro Manta a Manta Lace

P1039546

Giro-to nejsou jen helmy, ale také kvalitní tretry a další doplňky. I když novinek není mnoho, za pozornost stojí klasická mtbs tretra Manta, se zapínáním na dva suché zipy a přezku. Decentní, přesto zcela zřejmý dámský design si ženy rády doplní i stylovými rukavicemi.

Bez názvu-3

Manta ale pro příští sezónu získala sourozence, Mantu Lace, což je také bikový model, ale s moderním stahováním na tkaničky. Bota je v temné fialovém provedení a oproti přezkové variantě o 20 gramů lehčí. Cena je 3299 Kč, resp. 3599 Kč za nový model Lace.

Už zítra vám přineseme druhou várku zajímavostí z široké nabídky společnosti Progress Cycle, těšit se můžete například na oblečení Gore nebo doplňky od Camelbaku.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková