Jenny Rissveds se vrací, získala podporu značky Specialized

Olympijská vítězka Jenny Rissveds se chystá na svůj comeback…

Návrat Jenny Rissveds se stává realitou, i když konkrétní informace zatím ještě nejsou příliš známé. Co je ale potvrzené, že čtyřiadvacetiletá rodačka z Falunu získala podporu od amerického Specializedu a měla by se znovu objevit na tratích cross country. To bylo prezentováno v tiskové zprávě společnosti Specialized, na jejichž kolech bude Švédka jezdit.

Jenny tak podobně, jako Jaroslav Kulhavý či juniorská mistryně světa Laura Stigger nebude přímou členkou formace Specialized Racing, získává ale materiální podporu a bude působit ve vlastním týmu, respektive projektu. Tento krok je logický, Jenny na sebe nechce sama vytvářet tlak, kvůli kterému měla donedávna psychické problémy.

Jenny se po vyhrané olympiádě v roce 2016 v Riu ocitla v naprosto jiném světě, život se jí změnil ze dne na den. Kromě příjemných povinností, tu byly ale i osudové a velmi negativní momenty. Tím zásadním byla tragická nehoda v rodině, při které jí zahynuli oba dědečkové. S tím se Jenny dlouho vyrovnávala, další velké problémy byly neshody se Švédským cyklistickým svazem, které vyústily v její neúčast na mistrovství světa.

V době, kdy přerušila závodní kariéru, byla stále sportovně aktivní, ale také se začala hodně angažovat v různých charitativních projektech. Před časem proběhla rozsáhlá kampaň „No smoking generation“, které byla ambasadorkou. Stala se také součástí týmu, který se věnoval dokumentu Witnesses (Svědkové), věnovaný poslední generaci, jenž přežila holokaust.

V tuto chvíli připravuje projekt, kterým chce dostat do povědomí lidská práva dětí. V této chvíli ale nejsou známy žádné podrobnosti o jejím závodním kalendáři, názvu týmu, a to ani od samotné Jenny. Ta totiž dala v polovině listopadu post na svém instagramovém profilu pro své fanoušky s tím, že se na čas odmlčí.  Nezbývá než si přát, aby byl její návrat co nejdříve, a hlavně v plné fyzické i psychické síle.

Olympijská vítězka z Rio de Janeira strávila víceméně celou svou kariéru na horských kolech Scott, od roku 2014 pak byla součástí prestižního továrního týmu po boku Nino Schurtera a dalších. Na kole této značky také dosáhla na olympijské zlato, titul mistryně světa U23, vítězství Světového poháru U23 a mnoho dalších cenných triumfů, mimo jiné i šest domácích titulů XCO a jeden dokonce i v enduru. Spolupráci v týmu Scott-Sram MTB ukončila sama po dohodě s manažerem Tomasem Frischknechtem v únoru milého roku.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková