Sunshine Cup Afxentia – 4.etapa. Dobojováno! Vítězství udržela Langvad, Čábelická 9. a Štěpánová 13.

“Čtvrtá etapa a klasické cross country dnes bolelo, předchozí dny sebraly hodně sil”, shodly se obě české bikerky…

Dánská bikerka Annika Langvad zazářila i v dnešní závěrečné etapě, kterou bylo klasické cross country. Tam si dojela pro další etapové a uhájila tak i celkové vítězství. Výbornou jízdu předvedla i Anna van der Breggen. Dnes sice v xc závodě podlehla Sine Frei, které je v této disciplíně o mnoho zkušenější, ale i tak patří nizozemské silničářce v celkovém hodnocení druhá příčka. Na vítěznou Langvad ztratila po 7 hodinách boje pouhou minutu!

„Jsem nadšená, je to výsledek, který jsem úplně nečekala. Od loňska se mi povedlo vylepšení techniky a tenhle závod byl skvělou přípravou na Cape Epic, který mě s Annikou už za dva týdny čeká“, pochvalovala si Anne, kterou už za pár dní vyrazí na první závody se svým silničním týmem Boels Dolmans.

Třetí a čtvrtou příčku v celkovém hodnocení vybojovaly závodnice Ghost teamu, Sina Frei a Lisa Pasteiner.

Velmi slušný výkon předvedla během celého etapáčku Jitka Čábelická (GAPP System – Cabtech), která v cross country dojela na 8.místě, v celkovém hodnocení je o jedno místo níž.

„Tak dobojováno. Do dnešního XC sem šla trochu s respektem, protože to tady pro mě většinou byl hrob. Dneska to ale docela jelo, povedl se start, pak sem se chvíli tahala o celkově 8.místo, to se sice nepovedlo, ale i tak dobrý. Celkově jsem spokojená, přineslo nám to přesně, co se od toho čekalo: ujištění o dobrém základu a na čem se dá dál stavět, co pilovat. Pozitivní je jak fyzická kondice, tak že jsme si i perfektně sedly s materiálem, který v těch šílených podmínkách držel na výbornou. Takže dobrý start do nové sezony“, pochvalovala s Jitka, které v celkovém hodnocení patří 9.místo.

Jitka Čábelická v akci při královské etapě

Karla Štěpánová (Superior XC) nebyla zklamaná, i když se chtěla poprat o top ten. Jenže sama přiznala, že po cyklokrosovém mistrovství světa ještě nestihla natrénovat tak, aby vydržela čtyři dny v tak dlouhé zátěži. To se projevilo i v závěrečné etapě.

„No už toho v nohách moc nezbylo. První dvě a půl kola jsem byla ještě schopná bojovat o desítku, ale pak se vrátila paní s kosou a na mě zbyla zase ta 13. Už z toho prostě nešlo vymáčknout více! Na Kypru jsem byla po několikaleté pauze a jsem ráda, že jsem to zase absolvovala. Jsou to závodní hodiny k nezaplacení“, řekla Karla k svému výkonu, který i v celkovém hodnocení stačil na 12.místo.

„Kypr byl navíc první větší Teamový zájezd, tak jsem byla zvědavá, jak budeme fungovat. Musím říct, že jsme si všichni hodně sedli a nemáme daleko do takové závodní rodiny!

Nejvtipnější bylo v rámci teambuildingu každovečerní vaření. Až na včerejší ztrátu kousku ukazováčku kvůli lilku, jsme si s Lindou vedly nejlépe a sklidily jsme závěrečné ovace! A to jsem nekuchař.

Mám před sebou ještě spoustu těžkých tréninků a vychytávání detailů, takže práce dost! Musím ale uznat, že už se po 16 dnech fakt těším domu na přítele a psy!

Výsledky ženy Elite:

  1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 1:19:57 hod.
  2. Sina Frei (SUI, Ghost Factory) 1:20:40
  3. Anna van der Breggen (NED, Specialized Racing) 1:20:55
  4. Lisa Pasteiner (AUT, Ghost Factory) 1:21:33
  5. Yana Belomoina (UKR, CST Sandd Bafang) 1:21:43

  1. Jitka Čábelická (GAPP System – Cabtech) 1:23:53
  2. Karla Štěpánová (Superior XC) 1:26:16

Kompletní výsledky zde

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková