Ohlédnutí za For Bikes 2019. Máme rádi Česko

Tentokrát ryze český výběr…..A také vyhlášení soutěže DNK

Kdo na For Bikes byl, viděl nabídky kol napříč cenovým spektrem i kategoriemi. Kdo přišel vybaven sportovním outfitem nebo minimálně chutí, mohl si vyzkoušet z desítek kol na venkovní testovací dráze. Počasí přálo. For Bikes byl o oblečení, doplňcích, výživě, cestování. Pro nás letos v jiném režimu, protože Dámy na kole měly svůj vlastní stánek. A nepřehlédnutelný, což dokazoval zájem kolemjdoucích a nakonec i množství soutěžících, kteří se zapojili do vyplnění slosovatelného dotazníku.

Než se ale dostaneme k vyhlášení našich výherců, máme pro vás krátké ohlédnutí. Vybrat „jen“ zajímavosti bylo náročné. Takže tentokrát jsme zacílily na několik českých značek, jejichž úsilí stojí za podporu.

RB Mědílek

Tradiční výrobce z podkrkonoší se už dávno nezaměřuje jen na cyklistické lahve, i když ty tvoří jeho stěžejní program. U stánku byly nejen usměvavé zaměstnankyně firmy, ale s nadšením nám představily i několik novinek, které přichází na trh. Třeba šejkr nebo samostatné sítko, které lze dát do každé lahve. Nám se moc líbil komplet pro nejmenší bikery. Cyklistická lahev a krabička na svačinu, ve stejném designu, s výměnným obrázkem a čtyřmi přihrádkami na dobroty může být hezkým i praktickým dárkem.

Qayron

O této nově vzniklé značce jsme už psaly. Opět podkrkonoší, tentokrát jsme ale v Úpici, kde se rodí zajímavé modely. Konkurence je nemalá, ale kdo se bojí…. Za nás je velmi sympatické, že už u vzniku základní řady myslí na ženy a i pro ně je několik modelů. Co upoutá pozornost u tohoto fialového krasavce je, že hliník rámu je tak jemně zpracován, že chvíli váháte, zda se nejedná o karbonový rám.

Lasoul

Od kol k módě. Co má dělat žena profesionálního a extrémně úspěšného cyklisty, když je kolo opravdu „jen“ pro zábavu? Nabízí se odpověď-bavit se jím. Jenže Martina Prokopová našla další cestu a tou je realizace vlastní volnočasové kolekce cyklistického oblečení. Žádný styl „race“, ale radost, zážitek. Lasoul je zkrátka styl a zajímavé motivy a nepřehlédnutelná barevnost vás budou bavit. Od nápadu až po ušití-vše v Česku.

Iswari

Převést chuť z degustace čokoládových křupinek nebo energetické tyčinky značky Iswari do textu není opravdu snadné. Za vše mluví složení jednotlivých výrobků této české, které je v bio kvalitě a s ohledem na moderní trendy výživy. Jak jsme se dozvěděly, Iswari expanduje také za hranice a svou kvalitou si získala například i švýcarský trh.

Pells – kola podruhé

Značka Pells není žádným nováčkem na trhu, ale rády ji sem zařadíme. Svou prezentací i novým designem a také blízkými plány, které na For Bikes zástupci značky představili bude určitě konkurence schopná. A ceny, ty u mnohých modelů opravdu hodně potěší. Stánek nás mimo jiné zaujal jednak parádním video představením značky a také tím, že Pells dlouhodobě podporuje skvělou bikerku, která nosí duhový dres-mistryni světa Romanu Labounkovou.

Fly4Sport

U stánku Kross byla spousta kol, ale také nepřehlédnutelný rollup mladé české společnosti Fly4Sport, která zajišťuje letenky. Je tu jedno ale…cíli na sportovce, kteří potřebují převážet sportovní vybavení a tak se často dostávají do úzkých s váhovým limitem. Tento nadstandard umí vyřešit bez výrazných doplatků. Druhým a neméně příjemným parametrem je logistika letů, to pokud zákazník cestuje do vzdálenějších lokalit. Rychle, vše na míru. Asi není žádným překvapením, že za touto mladou značkou stojí dva aktivní sportovci.

SOUTĚŽ o kola AUTHOR

Česká tradice na trhu, značka Author letos dala do soutěže dvě hodnotná kola, celoodpružené horské kolo Author A-Ray 29 a elektrokolo Author Engine 29. Při losování se štěstí usmálo na dva muže, Ladislav Jančík si odvezl e-bike a Pavel Hudeček celoodpružený A-Ray.  


SOUTĚŽ s DNK

Z nemalého množství dotazníků,  jejichž obsah ještě zpracováváme, jsme vylosovaly tři výherce. Za nimi putuje balíček v designu DNK: cyklistické ponožky, sportovní bag s naším logem a novinka, kterou nám vyrobila česká značky RB Mědílek – cyklistická lahev DNK. 

Výherkyně jsou:

Zuzana Cajtmanová z Hostivic
Edita Sládková z Chrudimi
Michaela Jánská z Brna

Gratulujeme!

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková