DNK fashion week. Tip od: Decathlon

Designově i střihem je zajímavá nová sportovní kolekce pro letošní rok…

Francouzský řetězec Decathlon netřeba dlouze představovat. Jeho motto “Děláme sport dostupnější“, přijala za své nemalá skupina lidí, která se věnuje různým aktivitám v rekreační úrovni. Jenže jen s tím se produktoví manažeři nechtěli spokojit, a naopak se rozhodli ukázat, že umí nabídnout věci i pro náročnější klientelu. V cyklistickém segmentu se to týká jak kol, tak samozřejmě i v oblečení. Vývoj a rozšíření nabídky tak přineslo rozdělení do jednotlivých sekcí. Van Rysel nově označuje race produkty, které splňují vysoký standart. Vedle toho jsou tu další kolekce, propojené i s nabídkou kol. Pro silniční a gravel je tu Triban, pro horská kola Rockrider.  

Dres TRIBAN 500

Dámský cyklistický dres Triban 500 je zástupce střední řady (top je řada 900, část této kolekce jsme představily zde). Jak výběr materiálu, tak především pohodlný střih, s několika ryze ženskými detaily, napovídají, pro koho je určen. Materiál tvoří z 78% polyester a 22% elastan.

Materiál je odlehčený a velmi pružný, po bocích jsou panely ze síťoviny pro intenzivnější prodyšnost. Dres Triban 500 má netradiční střih, jehož cílem je to, aby dres uživatelce dobře seděl. Vedle klasicky vsazených rukávů je v oblasti ramen další panel, který přesahuje i do zadního dílu. V kombinaci s dvěma různě barevnými vzory vytváří dres velmi slušivý celek, právě se zvýrazněnými rameny. Dalším efektem tohoto střihu je vytažený stojací límeček, v kterém je skrytý krátký zip. A tím popisem zajímavého střihu nekončíme. Přední díl se skládá ze dvou částí, jeho nasazení je v oblasti hrudníku, kdy se v této partii namísto klasických záševků látka přirozeně nabírá.

Být jiný, být zajímavý, to se dresu Triban daří a to nejen barevností a kombinací materiálu. Na zadním díle nechybí kapsy, ale jsou tu jen dvě. Ta třetí, sice menší, je v bočním díle.  Po celé délce spodního lemu jer všitý silikonový pásek.

Dres Triban 500 je k dostání v pěti barevných variantách a ve velikostech XS až 2XL.  Cena, jak už to u produktů Decathlon díky velkosériové výrobě bývá, je velmi nízká: 489 Kč.

Dres ROCKRIDER 500

Ze stejné „pohodové“ kategorie je i dres na horské kolo Rockrider 500. To, že nejde o žádný race styl napovídá i jeho vzhled, pro někoho možná i lehce retro design. Tento model má ale samozřejmě další 4 varianty, takže si vybere i ten, komu modrá barva s jemným růžovo bílým vzorem nelahodí.

Co dominuje, je velmi romantický střih, kdy místo standardních rukávů výrobce zvolil krátká křidélka. Dres ze 100 % polyesteru je volný, splývající a nese si s sebou i několik detailů, které jsme představily u Triban 500, například dvojitý přední díl. Uživatelsky příjemný bude i výstřih, který není hluboký a je do oblíbeného V čka.

Zadní část dresu má výrazné perforace v oblasti zad. Počítá se, že bikerka poveze batůžek s vodním vakem, proto je tato oblast velmi provzdušněná.

Na zadním díle nenajdete žádnou kapsu. Odpověď proč, je nasnadě, vše bude uložené v batohu. A nějaké ty drobnosti uložíte do malých kapsiček, které jsou po obou stranách dresu. Decathlon nabízí opět v pestré velikostní škále, jako je u silničního Tribanu. Cena je v tomto případě ještě nižší, méně detailů, trochu jiné složení materiálu stlačilo cenu na pouhých 379 Kč.

Cyklistické kraťasy TRIBAN 500

Z názvu je jasné, že kompletujeme silniční sadu. KraťasyTriban 500 jsou jednoduchého střihu, i když ani tady designéři nezapomněli trochu vzhled ozvláštnit. Tímto detailem je asymetrické zakončení nohaviček. Ty barevně ladí k vybranému dresu, v kolekci jsou na výběr další dvě kombinace.

Materiál tvoří z 80% polyamid, 20% elastan, jsou velmi pružné a poddajné. Nabídnou pohodlí, kdo ale hledá kompresní funkci, musí zvolit jiný produkt. Cyklistické kalhoty mají dva hlavní rysy, které sportovně rekreační cyklistky často hledají. Jde o délku nohavičky, která je do poloviny stehen a také pohodlné řešení pasu. Obojí kraťasy nabídnou.

Kalhoty spadají do levné cenové kategorie, pořídíte je za 489 Kč.

Podrobné informace o všech barevných variantách i dostupných velikostech najdete na stránkách prodejce.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková