“Jsi biker? Tak musíš!” SP v Novém Městě 2019 s novinkami

Novinky pro fanoušky, změny na trati hlásí organizátoři SP na Vysočině…

Už příští víkend se rozjede po osmadvacáté Světový pohár horských kol v cross country. Zahájení získal německý Albstadt a hned týden na to přivítá nejlepší bikery světa Nové Město na Moravě. Závod, který světoví bikeři milují a který si i díky své úžasné divácké kulise získal několikrát ocenění nejlepší akce seriálu SP bude už po osmé v řadě. Organizátoři ale pořád přichází s vylepšeními, novými nápady, změnami.

Třídenní program letos odstartuje v pátek 24.5. atraktivními závody v Short Tracku, v sobotu 25.5. uvidí Vysočina Aréna cross country boje nadějí, tedy juniorů a závodníků do 23 let. Neděle 26.5. bude patřit elitním kláním žen a mužů.

Petr Vaněk s Karlou Štěpánovou a Ondřejem Cinkem na tiskové konferenci k SP v Novém městě

Kratší okruh, lepší jídlo bez placení

„Došlo jak k úpravám na oblíbeném závodním okruhu, tak i v zázemí pro diváky“, říká šéf organizačního výbory Petr Vaněk. „Okruh jsme zkrátili o zhruba 300 metrů, ubrali jsme hluchý kousek nedlouho po startu, vyhladili jsme některé pasáže, které byly už vyježděné. K výrazné úpravě došlo v sekci BMX a také v pasáži těsně před stadionem. Vše má nyní daleko vyšší flow, naším cílem je, abychom udrželi závodníky v rychlosti,” popsal hlavní úpravy na trati.

„Nejzásadnější novinky ale pocítí fanoušci, kteří jsou pro nás důležití a chceme jim pobyt ve Vysočina Aréně co nejvíc zpříjemnit. Připravili jsme zcela nové pojetí občerstvení, úplně jsme vypustili smažené věci, všechna jídla budou připravována z čerstvých surovin přímo na místě, těšit se můžete na poctivé hamburgery, nabouchané čerstvé bagety a mnoho dalších chuťovek. S úpravou občerstvení souvisí i rychlost odbavení, protože stát u trati je rozhodně lepší než ve frontě. Připravili jsme systém bezhotovostního placení pomocí čipových náramků, které si návštěvníci pořídí a nabijí kreditem; neutracené prostředky budou ještě v areálu vráceny,” vyjmenoval Petr Vaněk další novinky, kterými se inspirovali na hudebních či gastro festivalech.

Karla Štěpánová chce fanoušky potěšit umístěním v TOP 15

Pro Karlu Štěpánovou, stejně jako pro většinu českých bikerů je závod v Novém městě prvním vrcholem sezóny. „Poslední závod se mi nevyvedl úplně podle představ, protože jsem v těch 3 stupních nad nulou úplně zmrzla. Ale pro dobrý výsledek v NMNM udělám maximum. Mým cílem je umístění do 15. místa. V nové týmu (Superior XC -pozn.red.) se cítím skvěle, skamarádila jsem se s Lindou Indergand a když je možnost, tak při tréninku před závody jsme spolu a Linda mi radí. Ona je sice mladší, ale je zkušenější a vyniká v technice. To je skvělý, protože se od ní hodně učím. Z kopce jezdí famózně, hlavně rychlé pasáže. Takže jsme domluvené, že po prvním svěťáku v Albstadtu přijede do Prahy, ukážu jí tady svoje traily na Točné. Pár dní pojezdíme tady a pak se přesuneme do Nového Města a společně budeme pilovat trať“ popsala finální přípravu česká reprezentantka.


Program 2. závodu SP XCO 2019 – Nové Město na Moravě

pátek 24.5. 2019
18:00 – short track ženy
18:45 – short track muži

sobota 25.5. 2019
11:00 – XCO ženy U23
13:00 – XCO muži U23
15:00 – XCO juniorky
17:00 – XCO junioři

neděle 26.5. 2019
10:20 – XCO ženy Elite
13:35 – XCO muži Elite

Oficiální program najdete zde: www.mtbnmnm.cz/program-sp

Páteční i sobotní program je zdarma, zpoplatněný je pouze nedělní vrchol elitních kategorií. Cena vstupného je 500 Kč, na místě to pak bude 600 Kč. Vstupenky je možné zakoupit zde.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková