Bronz nebo brambora? Milena Cesnaková si veze z UCI maratonu Lago di Garda obojí

Třetí v cíli, čtvrtá při vyhlašování. Parádní výkon české maratonkyně zkalilo pochybení ve výsledcích i přístup jedné ze závodnic…

Úřadující vicemistryně ČR v maratonu Milena Cesnaková (Maloja – RockyMountain) o víkendu bojovala v prestižním maratonu na Lago di Garda. A vedla si parádně! Když projela cílem na třetím místě, i v nevlídném chladném počasí ji hřál pocit, že si  zajela svůj nejlepší výsledek v UCI Marathonu. Tahle radost trvala ale velmi krátce. Ve výsledkové listině ji patřilo místo čtvrté…Na bronzové příčce se ocitla sedmačtyřicetiletá matadorka Katrin Schwing z Německa.

“Maraton na Gardě považuji za jeden z nejtěžších, a to jak distančně – 89 km s téměř 4.000 výškovými metry, tak technicky, i tím, že je na úvod sezóny. To vše násobeno brutálním počasím – chladno, déšť, bahno, kluzké výjezdy a “psychosjezdy”…. Se zažívacími problémy, které mě trápily od úterního večera a provázely až do posledního km na trati, s defektem, který jsem řešila na cca 57 km, jsem si se ztrátou 20 min. na první ženu Zuzannu Krzystalu a ztrátou kolem 3 min. na druhou ženu Stefanii Dohrn dojela pro neskutečné 3. místo v čase 6hodin 21min!

Šokující zjištění však přišlo při vyhlášení, kdy si pro mé 3. místo na pódium šla uznávaná elitní bikerka Katrin Schwing! Ikona maratonu, kterou jsem hned v úvodních kilometrech ve stoupání nechala hluboko za sebou, bez dalších možností být se mnou v kontaktu. Od té chvíle jsem si jela svoji sólo jízdu za dvěma bikerkama před sebou. Ani přes oficiálně vznesený protest na přítomnou komisi UCI na nesrovnalost ve výsledcích Datasportu jsme se nedovolali spravedlnosti…,” napsala Milena Cesnaková.

Bronzová Milena spokojená v cíli....zatím

„Katrin Schwing byla při mém průjezdu cílem již v cíli u mytí kol ( tomu jsem v tu chvíli nevěnovala pozornost, mohla vzdát..). Znamená to jediné, že si zkrátila naší Ronda Extrema ( s posledním měřeným úsekem – kde jsem já jela v jeden a půl minutovém rozestupu za druhou ženou v cíli ) zkrátila si na posledním rozdělení tratí a jela po Ronda Grande, na kterou se pak Ronda Extrema opět připojila. Zažádali jsme UCI, aby nám dali k nahlédnutí poslední měřený úsek, aby vyvrátili mé tvrzení – zamítnuto! Vše jsem dohledala včera doma, po návratu do Čech.

Katrin Schwing nemá na posledním měřeném úseku zaznamenaný čas, tudíž neprojela kontrolou a mé tvrzení, že si musela zkrátit, protože mě nikde nepředjížděla, je pravdivé! Datasport měl ve výsledcích u jejího jména uvést DNF, místo toho jí zaznamenali čas průjezdu chvíli přede mnou a po zveřejnění výsledkové listiny, která trvala podezřele dlouho, jí dali na 3.místo a mě posunuli na 4.místo. Vynaložíme úsilí, aby UCI uvedla výsledky do pořádku a Katrin Schwing vrátila s omluvou co jí nepatří.

 

Zdroj: Fb Mileny Cesnakové

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková