TREK Top Fuel 2020. Nic není jako dřív

Embargo ukončeno. Víte to první…

Od počátku, kdy americký Trek model Top Fuel představil  (a je to před mnoha lety, byl postaven ještě na 26″ kolech!) až do dneška šlo v případě tohoto biku o závodní xc model a tomu odpovídaly i zdvihy 100/100 mm. 

To se s příchodem nového Top Fuelu 2020 mění.  

Z čistě závodního XC stroje se nyní stává kolo více zaměřené na maratony a lehké traily, čímž je nyní dostupnější širšímu spektru jezdců. Top Fuel nyní disponuje vyššími zdvihy, vidlice má 120mm , zadním zdvih je 115 mm. Nově je také přepracovaná a vylepšená geometrie. Kombinace ostřejšího úhlu hlavové trubky a delšího dosahu (vodorovná vzdálenost mezi středovým složením a hlavovou trubkou) by měla nabídnout vyšší rychlost v těžkých sjezdech. Kolo má širší řídítka a kratší představec, tím by mělo poskytnout větší jistotu v řízení. Top Fuel by tak měl mít celkově lepší jízdní vlastnosti i v obtížnějším terénu a zároveň neztratit nic ze svých závodních předností. Tomu má napomoci  uzamykání tlumení, vidlici i tlumič si jezdec zavře najednou a otočnou rukojetí. 

Nový Top Fuel využívá osvědčené technologie dalších modelů, např. v hlavovém složení integrovaný Knock Block, možnost nastavení geometrie Mino Link, zavěšení zadního kola Active Braking Pivot.

Nová modelová řada Top Fuel je postavena na rámech jak z hliníku, tak i karbonu.  Model 9.9 byl odjakživa postaven na celokarbonovém rámu, od letoška se tohoto rámu dočkaly i modely 9.7 a 9.8, které dosud měly hliníkovou zadní stavbu. 

 

U vybraných modelů bude možné využít individualizaci v systému Project One. Zřejmě tento bike nebude poslední novinka od Treku, tím, že se Top Fuel posunul blíž k trailům, a je nyní přímou konkurencí pro Specialized Epic Evo, dá se očekávat, že v brzké době Trek přijde s bikem nekompromisně závodního kalibru. Proslýchá se reinkarnace slavného jména, které do bikového světa uvedl Gary Fisher.

Jakmile budeme mít bike Top Fuel k dispozici, tak vám tuto horkou novinku blíž představíme. A kdo je nedočkavý, zatím si můžete najít podrobnější  informace na tomto odkazu.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková