Duhová Pauline Ferrand Prevot, vybojovala další světový titul, dnes maratonský!

Francouzka Pauline Ferrand Prevot získala další dres pro mistryni světa, když ovládla maratonský šampionát, jenž se dnes jel ve švýcarském Grächenu. Druhá skončila Slovinka Blaza Pintaric (SLO), bronz putuje zásluhou Robyn de Groot do Jihoafrické republiky. České ženy se do top dvacítky nedostaly…

Zlatou tečku za bikovou sezónou udělala fenomenální Paulin Ferrand Prevot, když po zisku titulu mistryně světa v cross country si dojela i pro titul maratonský. Z českého tria se nejlépe dařilo Janě Czeczinkarové, když dojela s téměř půlhodinovou ztrátou na 24. příčce.

Půvabná Francouzka si byla den před závodem projet část trati na e-biku a před závodem se nechala slyšet, že opravdu netuší, co od maratonu a svého těla má čekat. Vše ale vyšlo na výbornou a Pauline se tak může radovat ze svého letos druhého titulu. „Byl to můj nejtěžší den v životě, v sedle biku, ale stálo to za to“, okomentovala náročnost maratonského závodu, který jí přinesl zlatou tečku za letošní úspěšnou bikovou sezónou.

Česká reprezentace vyslala do boje trojici žen, Janu Czeczinkarovou, která si po xc sezóně „odskočila“ stejně jako řada dalších bikerek k odlišné disciplíně, a pak dvě maratonské specialistky Janu Pichlíkovou a Milenu Cesnakovou. V nabité konkurenci se žádné z nich nedopařilo probojovat mezi TOP dvacítku, nejblíže k tomu měla Czeczinkarová, která cílem projela na 24. pozici. Cesnaková uzavřela třetí desítku, Pichlíková byla 31.

Podrobnou reportáž s českými ohlasy připravujeme…

 

Výsledky ženy:  (70 km / 3500 m)

1.Pauline Ferrand Prevot (FRA) 3:57:09 hod.
2.Blaza Pintaric (SLO) +1:53 min.
3.Robyn de Groot (RSA) +2:40
4. Alelheid Morath (GER) +2:41
5.Samara Sheppard (NZL) +4:57
…..
24. Jana Czeczinkarová +29:21
30. Milena Cesnaková +33:41
31.Jana Pichlíková +34:43

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková