Kateřina Nash vítězně v 2. závodě SP v cyklokrosu!

Neskutečné! Katka Nash si po týden starém stříbru dnes vylovila z bahnité trati v americkém Waterloo zlato, respektive zvítězila v druhém závodě cyklokrosového SP…

Na těžké a rozblácené trati v okolí centrály společnosti Trek ve státě Wisconsin, kde vytrvalý déšť proměnil trať v bahenní lázně s mnoha kluzkými a nesjízdnými úseky si dojela a doběhla pro své sedmé vítězství v kariéře česká cyklistika Kateřina Nash.

Jen půl kola po startu byla na čele jiná závodnice, a to Evie Richards (Trek Factory), která se záhy musela sklonit před uměním zkušenější dámy, jedenačtyřicetileté Kateřiny NSH (Clif Pro). Jediná česká zástupkyně si v úvodním kole odbyla na nesmírně záludné trati několik chyb, drobných pádů, osahala si probmelamická místa a od druhého kola jela naprosto zkušeně. Jednoznačně nejlépe zvládala obtížný sjezd, který nešel zdolat jinak, než s vycvaknutým pedálem tzv. „na koloběžku“, kdy bylo nutné udržet kolo ve vodící strouze. To stejné platilo i na obtížný výjezd, kde si Katka vždy našla průjezdnou lajnu a zatím co její soupeřky s kolem běhaly, ona vše zvládla v sedle svého kola.

Závod byl vyspán na tři okruhy, přesto splňoval časové parametry, cílem projela Katka po necelých 42 minutách. Evie Richards docházely v závěru závodu síly, udělala několik chyb a na druhou pozici se tak dotáhla velmi slušně jedoucí Jolanda Neff (Trek Factory). Pro britskou cyklokrosařku tak zbyla bronzová příčka.

“Mám tyhle podmínky ráda, takže jsem dokonale zužitkovala svou přípravu a zkušenosti. Na vrchol se nedostanete přes noc a ani z něj nespadnete, pokud jste ochotný na sobě pracovat, tak to přinese úspěch“, smála se v cíli do kamer Katka, která rozšířila nejen svou sbírku vítězství v cyklokrosových SP na sedm, ale také se stala první závodnicí, která dokázala vyhrát nejvyšší soutěž ve věku nad 40 let.

Katka Nash se tak po dvou závodech oblékne do dresu pro vedoucí závodnici průběžného pořadí SP 2019/20. Další závod je ve švýcarském Bernu za necelých 5 týdnů. Zda se na start postaví i česká jednička, není zatím v tuto chvíli jasné.

Výsledky ženy:

  1. Kateřina Nash (Clif Pro) 41:55 min.
  2. Jolanda Neff (SUI, Trek Factory) +0:19
  3. Evie Richards (GBR, Trek Factory) +0:31
  4. Clara Honsinger (USA) +1:25
  5. Maghalie Rochette (CAN, Specialized) +1:29

Kompletní výsledky ZDE


Foto: zdroj cxmagazin.com

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková