První závod ČP v cyklokrosu opanovaly cizinky, nejlepší domácí závodnicí Karla Štěpánová

O víkendu se rozjel cyklokrosový pohár Toi Toi Cup, hostila ho Mladá Boleslav…

První ze sedmi závodů letošního cyklokrosového poháru Toi Toi Cup hostila Mladá Boleslav. Počasí se navzdory předpovědi vydařilo a tak se na trať vydalo nejen kolem tří stovek závodníků, ale také ji obklopil hojný počet fanoušků.  

V brzké dopoledne se na trať vydaly kadetky, startující společně s žákyněmi. Z 53hlavého pelotonu si nejlépe vedla Kateřina Hladíková. Získala suverénní vítězství a své soupeřky deklasovala náskokem čtyřiceti vteřin. O zbývající dvě místa na stupních vítězů bojovaly tři cyklokrosařky Viktorová, Dlasková a Hanáková, pro kterou nakonec zbylo nepopulární čtvrté místo.

Hodinu po poledni byl odstartován závod elitních žen a kategorie do 23 let. Na startu chyběla úřadující česká mistryně Pavla Havlíková. „Tentokrát dostalo přednost studium trenérské školy. Bohužel termín jsem si nemohla vybrat, tak se to sešlo. Ale do poháru naskočím už příští týden, pojedu také švýcarský EKZ Cross i světové poháry“, vysvětlila svou neúčast jedna z hlavních favoritek.

Z pelotonu 45 žen se brzy odpoutaly od zbytku pole Belgičanka Alicia Franck a Nizozemka Geerte Hoeke, s mírným odstupem pak jezdila Belgičanka Joyce Vanderbeken. V průběhu závodu se pak dopředu prokousala nejlepší Češka Karla Štěpánová, jako klíště se jí ale držela Italka Sara Casasola. Z vítězství se nakonec radovala Alicia Franck, v souboji o čtvrté místo byla úspěšnější Italka, která utrhla naši Karlu Štěpánovou.

„Nemám ráda takhle rychlé starty, abych vlétla do první zatáčky sedmdesátkou. Trochu jsem se bála, navíc tam byla drobná strkačka s Belgičankou, která mě tlačila na plůtky. Takže jsem se radši nikam netlačila a začala kolem desítky. Pak jsem se začala postupně rozjíždět. Jenže tři kola před cílem jsem to docela nakopla do jedné zatáčky a skoro jsem na podhuštěném kole svlékla galusku. Pak jsem si radši dávala větší pozor. Od začátku až do konce se jely docela bomby. Se mnou jedoucí Italka dost funěla, tak jsem si trapně myslela, že toho má plné zuby. Jenže mě v samotném závěru předjela. Přesto jsem s umístěním spokojená, splnila jsem cíl skončit mezi pěti. Byl to kvalitní závod, ani chvilku jsem si neorazila.“

Toi Toi Cup pokračuje už příští týden závodem kategorie C2 v Hlinsku.


Kompletní výsledky:

Ženy a U23
https://sportsoft.cz/cs/zavod/results/5086?rid=4460&eventid=7

Kadetky a žákyně:
https://sportsoft.cz/cs/zavod/results/5086?rid=4460&eventid=9

Zdroj: cyklokros.cz
Foto: Jan Brychta,mtbs.cz

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková