Ski a Bike Centrum Radotín v nových prostorách a s novými službami

Spoustu nej nabízí nově přestěhovaná prodejna Ski a Bike Radotín. Vše bylo představeno tuto sobotu v rámci Grand opening SBCR..

V sobotu 28. září byla v pražském Radotíně slavnostně otevřena největší cyklistická a lyžařská prodejna v České republice. Ski a Bike Centrum Radotín v areálu o rozloze 8 500 m2 nabízí nejen největší prodejní plochu mezi specializovanými sportovními prodejnami, ale také nejkomplexnější nabídku služeb pro cyklisty a lyžaře. Co vše tu na vás čeká?

Prodejna

Velkoryse pojatý projekt sídlí ve zrekonstruované budově někdejší Vindyšovy továrny na nářadí  tělocvičná. Pod svou střechou skrývá rozsáhlou prodejní plochu s širokou nabídkou prémiového cyklistického a lyžařského vybavení a oblečení. Mezi koly dominují značky Specialized, Trek, BMC a Cannondale. Nechybí samozřejmě ani široký výběr doplňků, opět věhlasných značek: Giro, Poc, Camelbak, Ospray, Maloja a mnoho dalších. Vše v obřím prostoru, kde budete mít dostatek času nerušeně prohlížet a vybírat. Pokud budete potřebovat individuální jednání například při nákupu dražšího produktu, pro takové situace je tu i oddělený prostor s příjemným posezením.

Test centrum, půjčovna i úschovna kol

Vedle nákupní plochy tu také najdete špičkový cyklistický a lyžařský servis, šatny se sprchami, multifunkční sál, půjčovnu sportovního vybavení nebo studio nastavení správného posedu na kole Retül.

“Nový areál jsme díky jeho strategickému umístění blízko Prahy – v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží – a s napojením na cyklostezky a atraktivní silniční i terénní cyklistické trasy v okolí Berounky, Karlštejna a v brdských kopcích, pojali také jako jakýsi výchozí bod pro cyklistické vyjížďky,” vysvětluje spolumajitel  SBCR Lukáš Princ. “Pražští cyklisté tak u nás například budou moci zakončit svou ranní vyjížďku, osprchovat se, převléknout v šatně, uložit si u nás kolo a odjet vlakem do práce.”

Ano, i takové nadstandardní služby, jako je vyprání dresu a nachystání věcí do vaší osobní skříňky pro další vyjížďku, tu najdete v nabídce. 

Skibi – nabídka pro nejmenší

Nemůže chybět ani nabídka pro nejmenší. V areálu zákazníci najdou také obchod s dětským oblečením a sportovním vybavením Skibi Kids, v patře jsou pak drobné doplňky, které nenechají žádného špunta v klidu, ať už při pohledu na kreativní batůžky nebo knížky, dřevěné puzzle a další roztomilé drobnosti pro školáky.


Děti ale mají být v pohybu, na což architekti mysleli i tady. Uvnitř haly je malá skluzavka, dětské kruhy i relaxační síť-to pro chvíle, kdy bude máma nebo táta dlouho vybírat. Venku pak na malé cyklisty čeká venkovní pumptracková dráha na trénování cyklistických dovedností.

Pro věrné zákazníky, kluby i firmy

V nových prostorách, které si po citlivé rekonstrukci uchovaly svůj jedinečný industriální ráz, se budou konat i různé sportovní a kulturní akce. Již nyní Ski a Bike Centrum pravidelně pořádá testování nových modelů kol, pravidelné společné vyjížďky na kole, Dámskou nebo podzimní Cykloden. Nyní je předpoklad, že se počet cyklistických a případně i lyžařských akcí v Radotíně nepochybně výrazně rozroste.

O své zákazníky bude pečovat obsluha sestavená z teamu aktivních cyklistů, kteří problematice dobře rozumí a jsou připraveni Vám pomoci radou a doporučením.“Jedná se o projekt, který je unikátní nejen v českém, ale minimálně i ve středoevropském měřítku,” říká Lukáš Princ, jeden ze spolumajitelů Ski a Bike Centra. “Teď už nejsme jen cyklistická a lyžařská prodejna, ale stáváme se místem, kde se sbíhají všechny nitky okolo cyklistiky a lyžování,”dodává Princ a při té souvislosti vzpomene na zakladatele radotínské značky pana Průchu, jeho tchánem, který před víc jak 30 lety začínal ve sklepě s lyžařským servisem.  “Nyní jsme náš rodinný tým rozšířili, ale myšlenka zůstává”, říká Princ a děkuje jednomu z velkých podporovatelů a investorů projektu panu Bouškovi. 

Gatronomie jako zlatá tečka návštěvy

Součástí areálu je i restaurace MUSA, s venkovním posezením,  kde se návštěvníci mohou těšit na gastronomický zážitek pod vedením zkušených kuchařů Tomáše Mezery a Karla Rosenheima, kteří v minulosti působili ve vyhlášených pražských restauracích. MUSA zatím nabízí polední menu a provoz do 15 hodin, ale už brzy se otevře i pro hosty, kteří přijdou do zajímavého prostředí povečeřet.

 

Podrobné info o prodejně i restauraci najdete na stránkách Ski a Bike Centrum Radotín

Foto: kola-radotin.cz

 

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková