Naděje českého bikingu Tereza Sásková v příštím roce v nových barvách

Některé změny mají zajímavý příběh, tohle je jeden z nich…

Už nějaký čas se vědělo, že vimperský tým kolem Jiřího Lutovského po ukončení 15 ti leté spolupráce s Českou spořitelnou našel nového generálního partnera, který umožní plnohodnotné fungování týmu, z které vyšlo již mnoho nadějných závodníků.

Stálice české bikové scény Česká spořitelna MTB junior tým změnil název na Rouvy Specialized Cycling team a podepsal tříletou spolupráci, s českou firmou VirtualTraining.s r.o, jejíž hlavním produktem je aplikace Rouvy, simulující reálnou venkovní jízdu při tréninku na trenažeru.

Ze studenta týmový partner

Toto spojení má ale historickou vazbu. Jedním ze studentů-závodníků sportovního gymnázia ve Vimperku byl i spolumajitel firmy Jiří Samek, mimo jiné i spolužák Terezy Huříkové. Ten při tréninku na trenažeru, který měl naordinovaný v rámci zimní přípravy vymýšlel, jak si tuto nudnou část tréninku zpestřit. Tehdy začal pracovat na vývoji software a položil tak základ dnešní aplikaci Rouvy. Vývoj do současné podoby trval 15 let.

Tereza Vlk Huříková při tiskové konferenci představuje plány Rouvy pro příští sezónu

Kruh se uzavírá 

Součástí společnosti Rouvy je druhým rokem Tereza Huříková, která se stará o marketing. „Je to až úsměvné. Já jsme Jirku honila k tréninku, moc ho to nebavilo, nevynikal, já naopak měla výsledky a spolužáci ke mně vzhlíželi. Po konci kariéry a také mém návratu z Valašského Meziříčí do rodného Vimperka a ukončení manažerské práce pro Symbio team, jsem řešila svou pracovní budoucnost.

Náhoda tomu chtěla a najednou se naše cesty s Jirkou opět sešly a já získala zajímavou práci“, popisuje Tereza, která je s propojení vimperského týmu a Rouvy nadšená. „Jsem za to nesmírně ráda, vím, kolik energie a času to všechny v týmu stojí. Já měla díky všem úžasný kus závodního života, teď se symbolicky kruh uzavřel, stojím teď na straně partnera týmu, který přináší podporu pro výchovu další generace.“

Tereza Sásková i další členové týmu (zleva Zuzka Šafářová, Jaromír Skála, Samuel Jirouš) dostanou od Specialized nejvyšší model Epic S-Sworks

Tereza tak v nadsázce pomáhá i své nástupkyni, talentované Terce Sáskové. Ta lehce vykračuje ve šlépějích své starší jmenovkyně. Už ví, jaké to je stát na pódiu a radovat se z titulu juniorské vicemistryně světa, těšit se z evropského bronzu. I ona je moc ráda za pokračování týmu, který i nadále bude mít status UCI MTB Trade team.

„Je skvělé, že mohu pokračovat ve Vimperku a nemusím řešit, co dál, kde jezdit, shánět si osobní sponzory. Nastoupila jsme do Prahy na vysokou školu, ale mám rozložené studium, protože se chci kolu věnovat naplno. V zajetém systému to půjde zvládnout,“ pochvaluje si Terka, která si letos odbyla svůj první rok v kategorii do 23 let.

A jak jí osobně baví trénink na trenažeru s Rouvy? „Rozhodně je to zábavnější, než jen točit nohama a koukat do zdi. Díky virtuálnímu soupeření je tu i motivace a taky trenéři vidí naše watty, co jedeme. Já mám ale moc ráda v zimní přípravě běžky, takže když to jde, velkou část tréninku jedu venku a trenažer mám jako druhou fázi,“ doplňuje Tereza, kterou nyní budeme vídat v žlutočerných barvách.

Rouvy není nic

„Co znamená Rouvy? Nic,“ říká druhý spolumajitel značky a bratr zakladatele Petr Samek a hned vysvětluje, jak vznikl název aplikace. „Chtěli jsme něco zvučeného, co půjde napsat a vyslovit v mnoha jazycích. Význam slova není žádný, ale účel to maximálně splnilo.“

Kromě zviditelnění značky pomocí závodního týmu má firma i další záměry, jak spolupráci využít. Rouvy má v tuto chvíli v databázi tři tisíce tras. V terénu je tým, který projíždí Evropu a nahrává další  trasy. Známost aplikace je spíš za oceánem, v Česku moc ne, proto nadešel čas to změnit.  Zajímavostí budou i živé kempy pro virtuální uživatele.

„Rouvy nabízí svým uživatelům tzv. Group Ride, pravidelné vyjížďky s ambasadory Rouvy. V ty se nyní promění i členové vimperského týmu a uživatelé tak budou moci po celou zimu pravidelně trénovat. A na jaře se pak mohou přidat na některý tréninkový kemp v atraktivních destinacích, Toskánsku nebo Livignu,” doplňuje plány Petr Samek.

O Rouvy

Rouvy je aplikace pro cyklisty, která umožňuje jezdit známé alpské silnice v teple domova. Aplikace simuluje reálnou venkovní jízdu pomocí špičkových videí s GPS profilem trasy a díky rozšířené realitě. Trasy s rozšířenou realitou kombinují animované 3D jezdce s reálným videem, takže si mohou cyklisté užívat pestrost a zábavu cyklistiky i doma.  S Rouvy nesetrváváte v monotónním tempu ubíjejícího indoorového tréninku, ale můžete i v zimním období zdolávat vyhlášené trasy z celého světa. Stačí připojit cyklistický trenažer k aplikaci Rouvy a zvolit si z více než 3000 tras podle délky nebo profilu tak, aby každému kdykoliv zapadly do tréninkového plánu. Data aktivity je možné synchronizovat s populárními aplikacemi, jako je Strava nebo TrainingPeaks. Rouvy trasy s rozšířenou realitou jsou cesta k zábavnému, avšak poctivému tréninku pro každého. Novinkou letošní zimy je nová moderní aplikace Rouvy AR, která je nyní jako beta zdarma pro všechny uživatelé Mac a Apple TV. 

Více info na www.rouvy.com

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková