Novinka od Suspect Animal. Teplé Bamboo v testu DNK

Letní “bambusoidy” už máme vyzkoušené. Jak se nosí novinka, ideální do chladných zimních dní?

Jsou to dva roky, kdy se nám do testu dostal první produkt české značky Suspect Animal, tričko a scampolo z bambusového vlákna. Nebudeme skrývat, že jsme tomuto materiálu, a vlastně i celé filozofii firmy propadly. Proto vznikla část DNK kolekce, konkrétně funkční trička právě zde. Bambusová příze je opravdu velmi příjemná na těle, tkanina je lehká, vzdušná, skvěle funguje i schopnost neutralizovat zápachy. A pak je tu i nezanedbatelný parametr a tím je design.

Naše zkušenosti z testu prvních triček i těch v designu DNK jsou intenzivní a prověřené v mnoha aktivitách.

Letos Suspect Animal přidal do své bohaté kolekce novinku a tou je zateplený model Bamboo Thermo.

Název prozrazuje, že tenhle kousek by měl svou majitelku nebo majitele (trička jsou samozřejmě i v pánské verzi) víc zahřát.

Bamboo Thermo je v nabídce ve dvou provedeních, s klasickým kulatým výstřihem nebo s praktickým stojáčkem. I u tohoto kousku tvoří bambusové vlákno poměrně velký podíl, přesné složení úpletu je 45% bambusové příze, 45% bavlny a 10% elastanu. Koho zajímá údaj o hustotě pleteniny, tak je to 350g/m2.

Na první pohled si zachovává i thermo tričko svůj vzhled, charakteristický pro produkty značky Suspect Animal – tedy výrazné prošití plochými švy, které prozrazují, že tričko je střiženo z mnoha dílů, Výhoda? Perfektně padnoucí střih, žádné pnutí, vyhrnování při pohybu celého těla.

Co zajišťuje tepelnou izolaci a hřejivost, je jemný chloupek z rubové strany tkaniny. Úprava látky počesáním je i u dílu, který je určen pro sublimační potisk. Opět je tu vsazeno na asymetrický design, kdy jeden rukáv zdobí atraktivní vzor. Oba rukávy jsou zakončeny širší manžetou.  

Praktický stojáček, který je vysoký zhruba 9 cm, zdobí na jedné straně logo Suspect Animal. A další „připomenutí“, z jakého je thermo materiálu prozrazuje decentní nápis Bamboo v horní části nepotištěného rukávu. Tričko má střední zip v délce 25cm. Bamboo Thermo je posilou do kolekce triček, jejichž hlavní sezóna je od jara do podzimu. Předností therma je, že zastoupí dle výběru jak první, tak i druhou vrstvu.

Pravda, z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že naše DNK trička Suspect Animal s dlouhým rukávem jsou často v akci i v zimě a „cestují“ na hory právě jako spodní vrstva, ale primárně na nepotivé aktivity.

V tom je Bamboo thermo o krůček jinde. Využití najde v chladných zimních dnech, kdy pro sebe zákonitě vyhledáváme už jako první a pro tělo příjemnou tepelnou vrstvu. A to se nám osvědčilo hned pří více aktivitách, na které jsme se s Bamboo Thermo vydaly.

Na biku, na lyžích, v terénu…

Triko jako základní vrstva v kombinaci s vrchní bundou vytvořily pro bikové vyjížďky bezchybnou dvojíci v plusových teplotách, které jsou tak typické pro letošní zimu. S mírným zpocením, kterému se občas i při pohodové jízdě nevyhneme, se tričko Bamboo Thermo vypořádalo dobře. Jemné počesání izoluje, resp. odvádí vlhkost od kůže, tkanina nestudí. Prodloužený zadní díl je zas v podstatě nezbytností pro oblečení, které vozíme na kole, tedy v cyklistické pozici.

Podobnou službu udělalo i při výletu na běžkách a při terénním běhu, v kombinaci s lehčí bundou, protože tady samotná zátěž víc intenzivní. Za zmínku stojí možnost regulovat ventilaci rozepnutím zipu u trička u krku. Ne každému je příjemný obepnutý límeček po celou dobu sportovní aktivity. Na druhou stranu je právě v chladných dnech praktické mít možnost chránit proti chladu zátylek. Rozhodně plusové body pro thermo variantu trička se stojáčkem.  

Pocitově nepatrně „chladnější“ je materiál, který je použitý na potisk. Tenhle pocit trvá ale jen chvíli, při oblečení další vrstvy a pohybu už o tom nevíte.  

Bamboo Thermo je v nabídce ve dvou základních barvách: černé a bílé, každý z nich pak má více vzorů originálního potisku. Rozsah velikostí je od S až po XXL. Vzhledem k dostatečné pružnosti se vyplatí vybrat s pomocí velikostní tabulky tričko na tělo přiléhavé. Zejména tehdy, když si ho pořizujete cíleně jako první vrstvu.

Podrobné informace o dostupných variantách dámské i pánské kolekce najdete na stránkách výrobce Suspect Animal.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková