DNK kolekce ve spolupráci s RB Mědílek a Suspect animal

Další přírůstky do kolekce s logem DNK pro všechny ty, co mají blízko ke kolu…

Dvě české značky stojí za vznikem našich nových produktů v designu DNK. V obou případech jsme se setkaly s velmi ochotnými ženami, které se doslova nadchly pro náš návrh, vlastně i samotný projekt DNK. Vyměnily jsme si spousta emailů, potrápily grafiky s doladěním vzhledu a barev přesně dle představ, které se naopak musely přizpůsobit daným technologiím. Výsledek spatřil světlo světa těsně před For Bikes. A teď se můžete podívat i vy…

Lahve od RB Mědílek

cyklistická lahev

Mít svou oblíbenou lahev na kolo, vlastně jich mít víc je zcela přirozená věc. I v době batůžků, které vozíme na traily, jsou cyklistické lahve vysokoobrátkovým zbožím. Pravidelné vyjížďky a akce, kde se potkáváme s čtenářkami a dnes už kamarádkami, nás přivedly k myšlence, že by bylo dobré nabídnout další užitečnou věc, která se bude hodit na kolo. Design jsme si malovaly mockrát, neměl být příliš výrazný, aby nebyl limitující pro různě barevné rámy. Ale měl být náš…

RB Mědílek je malá česká rodinná firma, která nabízí své produkty už od roku 1990. V nabídce nechybí potisk na zakázku pro týmy, firmy a to od 200 kusů. Výběr je ze tří velikostí objemu lahve (0,5 l, 0,7 l a 1,0 l) a pak to začíná – na výběr je 59 základních barevných odstínů lahve + 17 základních barev víčka + 17 základních barev zátky… Naštěstí jsme si už předem zúžily naší barevnou škálu na naše základní barvy DNK.

Pro DNK lahev (velikost 0,7) jsme zvolili jako základ barvu poloprůhlednou, v odstínu antracit. Výhodou je stálý přehled o množství pití při jízdě.

Šedivé víčko drží snahu o tlumený design, růžová zátka jen lehce zvýrazňuje, že jde o lahev primárně pro ženy.

Potisk je v minimalistickém stylu, neruší ani čtyři střídající se barvy v logu DNK, od bílé, přes šedivou, růžovou po černou. Monolitní text jen dvakrát přeruší bílý nápis. Kdo jede? Přeci dáma na kole.

Bamboo trička od Suspect animal

Cesta k funkčním tričkům byla zcela logická. Kdo si někdy oblékl cokoliv z bambusového vlákna, byl nadšen. Vloni jsme pro tuto českou značku testovaly první produkty, podlehly jsme okamžitě. Trička jsou z 96 % z bambusové příze a 4 % elastanu. Kdo nesnáší merino vlnu, kdo má citlivou pokožku, trpí na alergie, může se 100 % spolehnout, že tady si najde svůj materiál.

O pár měsíců později vznikl nápad vytvořit vlastní design. Opět se otevřely možnosti, jak kolekci uchopit. Základní barvy jsou dvě, černá a bílá. Asymetrický potisk tvoří originalitu každé zakázky.

Aleternativní text 1

Chtěly jsme propojit náš vztah ke kolu, lehce nastínit, kdo jsme-proto naše malé růžové hlavičky, a zároveň nabídnout tričko, které půjde nosit jako sportovně civilní kousek. Vybírat lze i mezi krátkým a dlouhým rukávem.

Věřím, že se sympatická a velmi akční majitelka firmy, paní Laďka Daňková nebude zlobit, když prozradím, že nám po prvním natištění napsala. „Jsem nadšená, nabízí se tolik variant, že nejde udělat jen ty, co jste chtěly“. A obratem poslala 8 vzorků s různými odstíny potisku a prošití.

Tak který vyhraje u vás? Něžná bílá nebo praktická černá, která je navíc milosrdná i k nějakým těm faldíkům, které se na bříšku objeví?

Trička, lahve i další věci v DNK designu už brzy najdete na našem novém e-shopu.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková